Domů » Bleskovky » Xiaomi chce konkurovat Samsungu. Chystá véčko s ohebným displejem

Xiaomi chce konkurovat Samsungu. Chystá véčko s ohebným displejem

Ohebné telefony jsou tématem posledních měsíců a můžeme se těšit na další výsledky vývoje v podobě nových zařízení. Výrobcům sice tento druh elektroniky do kasy příliš peněz nepřinese, ale dost pravděpodobně to bude součástí budoucnosti. Nyní se na internetu objevily první informace o tom, že Xiaomi připravuje ohebný telefon ve stylu Samsungu Galaxy Z Flip.

Samsung Galaxy Z Flip 28 1
Samsung Galaxy Z Flip je (zatím) nejlepší ohebný telefon. Xiaomi si údajně pohrává s myšlenkou vytvořit podobný smartphone

Tip: Recenze Samsung Galaxy Z Flip: véčka se vracejí v té nejlepší formě

Podle zpráv z Jižní Koreji totiž Xiaomi požádalo Samsung o dodávku ohebných displejů, které jsou podobné těm v Galaxy Z Flipu. Podobnost s ohebným véčkem bude i v pantu, který umožní displeji zůstat otevřený v několika úhlech.

Ve hře jsou však ještě další výrobci ohebných displejů jako LG, BOE a CSOT. Ti zřejmě dokáží podobné panely dodat za nižší ceny, ale v tomto odvětví si Samsung vybudoval silné jméno a od výrobce panelu se bude odvíjet také konečná cena ohebného smartphonu od Xiaomi.

Čínský drak byl dlouhou dobu znám tím, že dokázal uživateli přinést vynikající hardwarové parametry za zlomek ceny produktů zavedených značek. Poslední vlajková loď Mi 10/ Pro však stojí mnohem více, než bylo zvykem a není vůbec vyloučeno, že obdoba Galaxy Z Flipu od Xiaomi bude mít dost vysokou cenovku. O hardwarových parametrech zatím nejsou žádné informace. Premiéra se očekává na přelomu roku 2020 a 2021.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).