TOPlist

World of Trains pro iOS: Postavte si vlastní železnici

V tomto týdnu čeští vývojáři ze společnosti InMeteo s.r.o. představili novou hru s názvem World of Trains. Jak samotný název napovídá, náplní hry je ovládat vlaky a stavět železnici. Ve World of Trains musíte nejdříve města propojit důmyslnou železniční sítí. K dispozici máte 6 stavebních dílů (kolejí). Při křížení kolejí se automaticky tvoří výhybky a můžete tak postavit i složitější železniční síť spojující jednotlivé části mapy. V případě chyby lze samozřejmě již postavené koleje snadno odstranit a postavit místo nich nové.

Po vytvoření železniční sítě musíte začít ovládat provoz na trati. Vlaky se vám nesmí srazit a musíte je navést do správného města. Především dlouhé vlaky jezdí pomalu a na mapě je tak musíte kontrolovat delší dobu, aby se nesrazily s jinými vlaky. Za každou úspěšně dokončenou cestu vlaku získáváte jeden bod. Dopustit se můžete maximálně 4 nehod, pak hra končí.

Při spuštění hry si můžete zvolit, s jakým počtem měst chcete začínat. Pokud si vyberete vysoký počet měst, je hra obtížnější a vyžaduje větší logické přemýšlení při stavení železnice a rychlejší reakce při přehazování výhybek.

  

Na čem by vývojáři rozhodně měli zapracovat, je grafika. Ta na nás působí trochu odfláknutě, tak doufejme, že vývojáři neusnou na vavřínech a titul budou i nadále vylepšovat. Podstatně větší šanci na úspěch by hra World of Trains měla, kdyby byla k dispozici zdarma. 20 Kč vám sice kapsu neutrhne, ale ona nepříliš dobře vypadající grafika od nákupu může odradit.

Odkaz na App Store
verze pro iPhone a iPad

Autor článku Michal Javůrek
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku