Domů » Bleskovky » Windows Phone se v ČR daří: Mezi nově prodanými telefony mají téměř 14% podíl

Windows Phone se v ČR daří: Mezi nově prodanými telefony mají téměř 14% podíl

Podíl zařízení s Windows Phone na trhu chytrých telefonů v zemích střední a východní Evropy se pomalu zvyšuje. Výraznou roli v této statistice má i Česká republika, kde podíl na tohoto systému dosáhl za poslední dvě kalendářní čtvrtletí téměř 14 % (pozor však, jedná se o podíl mezi nově prodanými telefony, respektive o počet nově aktivovaných zařízení v sítích českých operátorů). Pokud jde o prodeje, již před několika měsíci se díky vzrůstající oblibě mezi uživateli chytrých telefonů vyšvihl Windows Phone na druhé místo a předstihl v prodejích zařízení se systémem iOS.

Pouze za třetí čtvrtletí se do České republiky dodalo a aktivovalo dvojnásobně více zařízení s Windows Phone oproti iPhonům. Uvedené informace vychází z aktuálního kvartálního reportu společnosti IDC v oblasti chytrých telefonů. Velký podíl na tom má především levná Lumia 520, která je jedním z nejúspěšnějších telefonů v historii systému.

Tip ke čtení: Levným telefonům s Windows Phone se konečně začíná dařit, prodeje táhne Nokia Lumia 520

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
74 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments