Domů » Bleskovky » Podíly mobilních Windows: Desítky posilují, Lumia 520 stále drží prvenství

Podíly mobilních Windows: Desítky posilují, Lumia 520 stále drží prvenství

Agentura AdDuplex, která se zaměřuje na distribuci reklamy v mobilních zařízeních se systémem Windows Phone (a 10 Mobile), zveřejnila aktuální statistiky podílů jednotlivých verzí systému. Windows 10 Mobile si proti minulému měsíci polepšily o 0,7 % a s aktuálním podílem 9,5 % drží celkově druhé místo. Podle agentury stojí za nárůstem podílu nejnovější verze systému především slušné prodeje smartphonů Lumia 550, 950 a 950 XL. Většina mobilních „desítek“ ovšem běží na telefonech majitelů, kteří se rozhodli pro Insider preview sestavení.

Prvenství stále neohroženě patří Windows Phone 8.1 se 77,7 %. Celkové třetí místo zaujímá verze 8.0 a poslední příčku drží Windows Phone 7.x s celkovým podílem 4,3 %.

Lumia 520 stále králem

adduplex-jan2016-devices-global

Zajímavá je také celosvětová statistika smartphonů s mobilními Windows. Nejpopulárnější jsou i nadále levné Lumie řady 5xx a 6xx. Statistice i nadále vévodí již téměř tři roky starý model Nokia Lumia 520. Její podíl se ovšem za poslední měsíc snížil o 1,1 % na celkových 12,9 %.

adduplex-jan2016-os-global

Vysoký podíl takto starého smartphonu je sice obdivuhodný, ovšem indikuje to zřejmý problém. Nokia a následně také Microsoft zatím nedokázal zcela přesvědčit majitele Lumií 520, aby přešli na novější modely. Změnit situaci by mohla nová Lumia 550, jejíž recenzi vám brzy přineseme.

adduplex-jan2016-manufact

Co se týče podílu výrobců dlaždicových smartphonů, prvenství pochopitelně patří Microsoftu (Nokii), který drží téměř 97 % podíl. Ostatní výrobci jako je HTC, Huawei, Samsung nebo BLU se podílejí pouze zanedbatelně. Veškerý úspěch mobilních Windows tak bude záviset na telefonech od Microsoftu.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
63 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments