Domů » Články » Windows Phone 8.1: Videopohled na novinky a vylepšení v nové verzi systému

Windows Phone 8.1: Videopohled na novinky a vylepšení v nové verzi systému

Systém Windows Phone 8.1 výrazně dotahuje konkurenční platformy a v nové verzi přibyla celá řada užitečných funkcí a vylepšení, které jsme pro vás natočili na video.

Microsoft v pondělí 16. dubna v rámci Developer Preview programu uvolnil novou verzi systému Windows Phone 8.1. Jednotlivé novinky a vylepšení jsme vám přibližovali formou článků (zobrazit přehled) a nyní jsme pro vás připravili také videopohled, ve kterém si ukážeme novinky na hlavní obrazovce, notifikační centrum, přepracované aplikace, vylepšený Internet Explorer, nové možnosti v nabídce nastavení, hlasovou asistentku Cortana a další inovace, které redmondský gigant do systému přidal.

Windows Phone 8.1: Videopohled

Podívejte se také na naše články, ve kterých si jednotlivé funkce systému podrobně představujeme:

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

21 komentářů

 1. Hmm, taky jsem se chtěl podívat a nic. Tak asi Jirka v zápalu boje to video blbě označil. To se stává. Tak snad později.

 2. Se moc nepodíváme :(….video soukromé

 3. stale soukrome…

 4. Dobrý den, moc se omlouvám – video se nám uploadovalo na dvakrát. Noční upload se z neznámého důvodu přerušil a YouTube pak při navázání automaticky nastavilo viditelnost na „soukromé“, čehož jsem si nevšiml. Už je to opravené a video funkčí. Díky za pochopení.

 5. Tak ted mám v lumii mapy 2x. jednou nokia here a jednou od MS

  aspon že jedny jdou smazat :) MS umí,při zapnutí se zobrazí dotaz,zda zapnout polohu,to nokia nebyla schopná do map přidat 2 roky :(

  • tom (neregistrovaný)

   Na WP 8.1 jsem dal kontrolu aktuálnosti map, potvrzuji stažení nových map (všech instalovaných) ale 2x je tam nemám. Původní i nové jsou instalovány v mobilu (ne SD).

 6. matyas98 (neregistrovaný)

  Ještě tu nikdo neinformoval jak získat mapy HERE drive+ když nemáte Lumii. Já mám Ativ S a už mám HERE drive+ stažené zdarma, jak Microsoft slíbil. ;)

 7. Mihály (neregistrovaný)

  Veľmi pekné prehľadné informatívne video

 8. Neviete niekto ako Jiří dosiahol vzhľad tej stránky na 10:23?

  • Marek (neregistrovaný)

   Nevím, co přesně myslíš, ale podle mě to bude tím že je na mobilní stránce smartmanie, m.smartmania.cz

  • Hezký den, přesně tak, to je mobilní verze webu [odkaz]

  • Martin (neregistrovaný)

   Dívám se na tu mobilní verzi a pro čtení z mobilu je šikovnější než ta počítačová…jen nějak divně zobrazuje fotky a videa při rozklikntí jednotlivých článků (je vidět jen kousek, zbytek je oseklý), a ačkoli si to člověk může „připnout na úvodní obrazovku“ jako dlaždici, není to takto úplně vzhledný – neplánujete proto dát do Storu odkaz na svůj web, nějaký to logo k připnutí jako dlaždici (něco jako jak má Novinky atd.)?

  • já bych možná i uvítal aplikaci.. a tahle půjde jednoduše udělat multiplatformně..

 9. George (neregistrovaný)

  Tá výdrž batérie na L920 je o niečo horšia…. Ináč neviem, či mám bugnutú tú novú aplikáciu „šetrič batérie“ ale aj po odkliknutí, aby sa mi niektoré aplikácie nezapínali na pozadí, tak mi ukazuje, že sú stále zapnuté a dokonca mi to ukazuje, že mi to zaťažuje batériu na plno… robí mi to napr. na exploreri, obchode, mail a iné… skúšal som aj soft. reset a nič…

  • jase (neregistrovaný)

   To bych asi nepřežil, ještě horší výdrž.. Už takto jsem rád, že mi L920 vydrží do večera. Každopádně pořád lepší, než předešlá Xperia mini pro.. :)

  • George (neregistrovaný)

   Tak ja nehovorím, že mi to nevydrží, ale je to o kúsok horšie… len mi ide o to, že tá appka mi ukazuje blbosti, keď si niečo bloknem, tak rátam s tým, že sa nebude spúšťať na pozadí a nie že ja si idem pozrieť, že čo mi žerie baterku a na prvých miestach mám appky, ktoré mám bloknuté a žerú ju naplno…. podľa mňa je to bug a stále je to Developer Preview, takže majú čo opravovať :)

  • Asi nepotěším, ale poradím. Přesně toto mně dělal po aktualizaci na WP 8.1 telefon. Dokonce jsem udělal hard reset a nechápal jsem, jak si to může brát na pozadí, když je to zakázané. Dnes jsem udělal hard reset znovu a rovnou vyzkoušel zálohu. Po resetu se nastaví zpět domovská obrazovka a postupně doinstalují i aplikace. Jen nastavení většinou nezůstalo. Takže tovární nastavení by to mělo spravit.

  • George (neregistrovaný)

   @Tade

   Ďakujem za radu, vyskúšam :) Ináč som s novým WP veľmi spokojný, ešte pár drobností by sa našlo, ale aj to sa časom dorieši… :)

 10. kubco (neregistrovaný)

  Ak chcete rychly, spolahlivy system kupte si telefon s WP, nevadi ze bude stat 100EUR. WP8.1 ma prekvapil zase o nieco lepsou odozvou ktora sa vzdaluje androidu na mile daleko, verte ci nie…tiez som neveril:)

  • Taky jsem byl překvapený.. to bylo první, čeho jsem si všiml.. animace jsou mnohem rychlejší, odezva menší

  • Nabíhání aplikací je fakt rychlejší, není to placebo ani animační efekt.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).