Domů » Bleskovky » Windows Phone 8.1 dostanou nové funkce pro obsluhu hovorů a také vyhledávání v SMS

Windows Phone 8.1 dostanou nové funkce pro obsluhu hovorů a také vyhledávání v SMS

Změn v systému Windows Phone 8.1 bude obrovské množství, jejich seznam si můžete přečíst v našem víkendovém článku. Vzhledem k tomu, že se jedná o systém pro mobilní telefony, podíváme se na novinky v telefonních funkcích, jako je obsluhování telefonních hovorů nebo práce se zprávami SMS. 

New Phone App in Windows Phone 8.1

Číselník

Server Windows Phone Lovers zveřejnil nové video, které ukazuje novinky v číselníku a historii telefonních hovorů v nadcházející verzi systému Windows Phone. Samotný číselník se dočkal pouze kosmetických změn, novinky jsou však viditelné na obrazovce spojeného hovoru. Kromě již známé novinky, tlačítka „video“, které bleskurychle změní hovor na videohovor prostřednictvím aplikace Skype, přibylo i tlačítko Bluetooth, které patrně bude sloužit k dodatečnému spárování telefonu s bezdrátovým sluchátkem.

 

Seznam hovorů

Vzhled seznamu hovorů doznal kosmetických změn, nově nebude přítomné tlačítko pro vyvolání hovoru, což bude realizováno stiskem jména kontaktu, do jeho detailu se dostanete novým tlačítkem vpravo od jména. Dlouhým stiskem jména kontaktu otevřete kontextovou nabídku, jejíž součástí je možnost zobrazit detail hovoru, tedy i jeho délka (konečně). Seznam hovorů přináší také novou stránku „speed dial“, na níž bude možné uložit seznam několika nejčastěji používaných čísel.   

   

Nastavení hovoru

V nastavení hovorů bude možné zvolit, komu se bude zobrazovat vaše číslo při příchozím hovoru, varianty budou následující – nikomu, všem nebo jen lidem, které máte uložené ve vašich kontaktech. Rovněž zde bude možná volba výchozí aplikace pro obsluhování videohovorů.

 

Zprávy SMS

Další změna se netýká hovorů, ale práce se zprávami SMS. Nově bude možné díky řádku pro vyhledávání najít určité slovo nebo slovní spojení napříč všemi vašimi zprávami. Bohužel toto řešení se týká všech zpráv ve vašem telefonu a nikoliv zpráv v určitém vlákně s jednou osobou. I tak se jedná o novinku, která zpříjemní hledání informací v SMS.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. borix (neregistrovaný)

    V ciselniku je tlacitko Bluetooth i ted. Slouzi k prepinani hovoru mezi telefonem a externim HF, ktere je aktualne pripojeno.

  2. ponukne WP 8.1 aj kumulovanu historiu hovorov ?

  3. No tohle tam mělo byt už v WP 8…konečně bude telefon na 100% funkcí. Snad bude umět konečně i vyhledávat pomocí číselníku

  4. Myslíte, že někdy bude opět možné psát SMSky přes počítač, jako to šlo u Windows Mobile pomocí programu Jeyo Mobile Companion?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).