Domů » Bleskovky » Windows Phone 8.1 zřejmě nebude příští týden k dispozici vývojářům v programu Developer Preview

Windows Phone 8.1 zřejmě nebude příští týden k dispozici vývojářům v programu Developer Preview

Již příští středu 2. dubna začíná vývojářská konference Microsoft Build 2014, na které má být poprvé oficiálně představena nová verze systému Windows Phone 8.1, přinášející široké množství novinek a vylepšení. Počítalo se, že při této přiležitosti bude nový systém vypuštěn pro vývojáře zapojené do programu Windows Phone Developer Preview, podobně jako tomu bylo při vydání aktualizace GDR3, nicméně podle informací šéfredaktora serveru WPCentral Daniela Rubina bude tento akt odložen.

 

Bohužel prozatím není jasné, na kdy je stanoveno datum vypuštění, může se tak stát krátce po konferenci, ale je možné, že Microsoft ještě všechny změny v systému nestihl odladit a čekání bude delší. Snad se příští týden na konferenci Build alespoň dozvíme přibližné datum.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. MS neuvolnuje zadne preview verze! Ucastnici Developer preview programu maji jen PREDNOSTNI pristup k finalnim aktualizacim systemu…

  • Jakub Karásek

   Článek jsem upravil, aby nedošlo k nedorozumění, díky za upozornění

 2. Daniel Stiegler

  fredysz: Tak tak.

  Dokud je to nepotvrzené tak je pořád nějaká naděje :D.

  Už je to docela dlouho co SmartMania psala o tom jak je systém téměř před finální verzí. Přijde mi to už nějak dlouhé.

  Původně se nad kódovým označením „BLUE“ smýšlelo jako nad aktualizací všech služeb Microsoftu. Dalo by se pochopit, že to nebylo možné všechno synchronně stihnout, ale zase na druhou stranu už je to pravdu velice dlouho. Doufám, že si sám Microsoft myslí, že není na místě pořád něco odkládat. Po pravdě ač jejich produkty miluji, tak mě opravdu štve, že nejsou schopni dodržet dlouhodobé vize. Nemusíme ani chodit do vzdálené historie, abychom si připomněli jak Joe Belfiore ohlásil Windows Phone 7 (zlomový bod v nahlížení nad mobilními Windows), která byla plánována na prázdniny 2010 a přišla až někdy v říjnu…

  [odkaz]

 3. Doufám, že k dispozici nakonec bude. SDK a RTM verze systému už jsou „vyvoleným“ vývojářům celkem dlouho k dispozici. MS by byl sám proti sobě, kdyby to v rámci Developer Preview programu nepřinesli během konference Build.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).