Domů » Bleskovky » Windows Phone 8.1 budou v programu Developer Preview dostupná až v druhé polovině dubna

Windows Phone 8.1 budou v programu Developer Preview dostupná až v druhé polovině dubna

Včera jsme se na keynote Microsoftu dozvěděli spoustu termínů ohledně systému Windows Phone, ačkoliv žádný nebyl zcela konkrétní. Nejdříve bychom se měli dočkat nových Lumií s novou verzí systému Windows Phone 8.1, které přijdou na trh v květnu, respektive červnu letošního roku. V letních měsících by pak měla být dostupná aktualizace na Windows Phone 8.1 pro stávající zařízení. Ještě před začátkem prodeje nových Lumií by se však měla aktualizace systému objevit na současných telefonech, které jsou zapojeny do programu Developer Preview.

Windows Phone 8.1 Preview And Overview
Podívejte se na novinky v systému Windows Phone 8.1 na videu (WPCentral)

Přesné datum nebylo prozatím oficiálně potvrzeno. Nejdříve se očekávalo, že se tak stane již v první den konference Build, po té přišel server WPCentral s informací, že je tento akt odsunut na 10. dubna a aktuálně přichází server Neowin s nejnovejší (i když stále oficiálně nepotvrzenou) informací, že se tak stane ještě později. Tyto informace zdrojový server získal z emailu, který byl odeslán samotným Microsoftem a obsahuje sdělení o tom, že ačkoliv bylo jádro systému dokončeno 26. března, v Redmondu stále pracují na tzv. Final Adaptation Kitu. Finální verze systému, která ponese označení „Windows Phone 8.1 QFE1 Final Adaptation Kit Build“ má být vypuštěna do rukou výrobců zařízení 14. dubna, po té se má teprve dostat do programu Developer Preview.

 

Ostatně toto zpoždění je zřejmě také důvod, proč se nové Lumie dostanou na trh až na přelomu měsíce dubna a května. Snad tedy nebude docházet k dalším zpožděním a doufejme, že datum vypuštění bude termínu 14. dubna velmi blízké.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. George (neregistrovaný)

  Je to trochu mimo, ale čo znamená, že Cortana nebude pre napr. Slovensko a Česko? to v tom update na windows phone ju nebudeme mať? alebo ako to mám chápať?

  • no bud to bude tak ze s jazykovym nastavenim na slovencinu nebude vobec aktivna takze si budes musiet zmenit region/jazyk…alebo sa moze stat ze nebude dostupna po overeni krajiny sim karty (ako mix radio – co dufam ze nie) alebo bude fungovat normalne ale len v eng jazyku…myslim ze skor to bude prva moznost rovnako ako funkcia scout alebo xbox music (s tym ze music je viazana aj na krajinu outlook konta)

  • George (neregistrovaný)

   No ja si to tiež myslím, v systéme bude určite, len si bude treba zmeniť ten jazyk, poprípade región a bude funkčná… Dúfam že to nebude ako s tým nokia mix radiom ako spomínaš, to by ma dosť nahnevalo…

  • Ethan (neregistrovaný)

   Mixradio normalne funguje, staci si zmenit region nokia konta na us. Nic sa neoveruje.

 2. „ačkoliv bylo jádro systému dokončeno 26. dubna“ – překlep, ale čudlík březen je hned vedle klávesy duben :)

  • Jakub Karásek

   Kolega Jirka ustavičně zaměňuje duben za květen, já pro jistotu březen za duben. SmartMania.cz je prostě vždy o měsíc před konkurencí napřed :)

  • animexx (neregistrovaný)

   zacnite pouzivat marec, april, maj, tak ako zvysok sveta a nebudete sa mylit ;)

  • Na jednej strane máš pravdu, ale v podstate tie ich názvy dávajú väčší zmysel ako tie svetové :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).