TOPlist

Windows Mobile 5.0 AKU 3: Na co se můžeme těšit ?

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Mobius 2006Aktuálně probíhá v Bostonu (USA) konference Mobius 2006, na které Microsoft představil novinky a vylepšení, kterých se dočkáme v připravovaném balíčku AKU 3.0. Zkratka AKU značí Adaptation Kit Upgrade, což můžeme volně překládat jako Service Pack pro Windows Mobile 5.0. Většina zařízení, která jsou momentálně na trhu dostupná, mají implementované AKU verze 2.0 nebo 2.3, pojďme se proto podívat, na jaké novinky se můžeme těšit v novém AKU 3.0.

Microsoft slibuje vylepšení práce se SIM kartou a kontakty (Sim Toolkit), dočkáme se nové aplikace Internet Sharing, která bude sloužit k pohodlnému sdílení dat přes internet. Změny se dočkal i tzv. Quick Start průvodce, který se vždy aktivuje pro provedení Master resetu (konfigurace hesla, časového pásma). V případě potřeby bude nyní možné tyto kroky vynechat a informace si nastavit později v nastavení zařízení. Několik novinek najdeme také u SMS zpráv, nově přes ně bude například možné posílat vCards, vylepšeno bylo hromadné posílání zpráv více příjemcům a přijaté SMS zprávy bude možné ukládat i na SIM kartu. Vzhledem k vnitřní kapacitě SIM karty v tom ale nevidím nic pozitivního, osobně bych si zprávy stejně nechával uložené přímo v paměti zařízení.

Windows Media Player se konečně dočká vlastního ekvalizéru, třikrát hurá ! Drobných změn se dočká vyhledávání v systému, v seznamu e-mailových účtů najdeme několik předdefinovaných nastavení (např. pro Gmail).

-

Pro většinu nových zařízení by se měly první WM5 AKU3.0 ROMky objevit velmi brzy, záleží ale především na distributorech (i-Mate, Dopod, T-Mobile, O2), zda se rozhodnou tento \”Service Pack” do svých ROM implementovat. Upgradu v podobě AKU 3.0 se dočkají zařízení jako HTC Universal, HTC TyTN, pravděpodobně i HTC Wizard.

Tip: Na webu PhoneDaily si můžete prohlédnout fotografie z Mobiusu, na kterých je možné vidět první obrázky z AKU 3.0.

Aktualizováno: Server MoDaCo.com si můžete prohlédnout nafocenou prezentaci, díky které si o AKU 3.0 uděláte pestřejší obrázek.

Zdroj: MSmobiles

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku