Domů » Bleskovky » Windows 10 Mobile Insider preview přináší do větve Redstone nové vychytávky

Windows 10 Mobile Insider preview přináší do větve Redstone nové vychytávky

Microsoft vydal nové testovací sestavení Windows 10 Mobile v rychlém kruhu aktualizací. Jedná se o verzi z větve Redstone, kterou prozatím dostávají pouze telefony, jenž byly s Windows 10 Mobile představeny, tedy Lumie 950, 950 XL, 650, 550, Xiaomi Mi 4 a Alcatel OneTouch Fierce XL. Sestavení stále obsahuje nějaké chyby, avšak spousta z těch předchozích byla opravena, a do systému navíc přichází další nové funkce.

Windows10Mobile

Instalaci nového preview nedoporučíme těm, kterým mohou vadit následující chyby:


  • Nemusí korektně fungovat párování telefonu s vybranými auty skrze Bluetooth. V některých případech může pomoci odstranění spojení a jeho znovu přidání.
  • Nefunguje automatická synchronizace náramků Band 1 a 2. Synchronizovat lze jednorázově při dočasné změně jazyka telefonu.
  • Mezi připojeným příslušenstvím není viditelný Microsoft Display Dock, pokud je na něm nainstalován firmware verze 3 a nižší.
  • Nemusí fungovat připojení k Wi-Fi síti, která používá zabezpečení WEP

A nyní se pojďme podívat na novinky. Těch se dočkala například aplikace Telefon, která nově v horním řádku zobrazuje počet zmeškaných hovorů, případně počet neposlechnutých hlasových zpráv.

phone-app-header-1024x280

Aplikace Outlook nově nabízí přepínač, kterým lze zapnout nebo vypnout funkci náhled textu zprávy v konverzacích. Z kontextového menu jednotlivých zpráv lze označovat nevyžádanou poštu. Notifikace na události v kalendáři zase nově umí na jeden klik oznámit všem účastníkům schůzky, že se opozdíte.

running-late-notif-1024x558

Microsoft v tomto sestavení zapracoval na odstranění mnoha chyb, například se již nevkládá obsah ve schránce po napsání znaku zavináče, kompletní výčet oprav naleznete na blogu Windows (v angličtině). V nejbližší době se také připravuje sloučení počítačového a mobilního Insider Hubu do jednoho, který ponese název Feedback Hub.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
KoumiCZ
Uživatel
KoumiCZ

Tak tyhle opravy by se měli okamžitě objevit v Threshold 2 větvi. Před vydáním oficiální verze je to nutnost, nebo bude další ostuda!!!

pag3man (neregistrovaný)
Anonym
pag3man (neregistrovaný)

Mam takové podezření ze to vyjde s redstonem až a ne T2

trollolo (neregistrovaný)
Anonym
trollolo (neregistrovaný)

KoumiCZ- Ty jsi nějakej robot ne? Tohle je napsaný snad na všech českých i slovenských webech.

krux (neregistrovaný)
Anonym
krux (neregistrovaný)

no ale zas mu to desne zvedlo sebevedomi:D

KoumiCZ
Uživatel
KoumiCZ

Každej nečte všechny servery ;-)

aq (neregistrovaný)
Anonym
aq (neregistrovaný)

Souhlasim