Domů » Bleskovky » Wiko Wax: První smartphone s Tegrou 4i se v Evropě bude prodávat jen za 200 EUR

Wiko Wax: První smartphone s Tegrou 4i se v Evropě bude prodávat jen za 200 EUR

V Evropě se během dubna začne prodávat vůbec první smartphone s vylepšeným čipem NVidia Tegra 4i, který disponuje čtyřmi výpočetními jádry s taktem 1,7 GHz a grafickým akcelerátorem se 60 jádry. Jedná se o telefon u nás nepříliš známého výrobce Wik, který nese označení Wax a k vidění byl například na Mobile World Congressu.


Wiko 

Telefon je vybavený 4,7″ HD displejem, LTE, 5Mpx fotoaparátem na přední straně a 8Mpx snímačem na zádech. 1GB operační paměť doplňuje 4GB interní úložiště a slot na pam. karty microSD. Zajímavá je také cena, která byla v Itálii, Německu a Francii stanovena na 200 EUR, tedy zhruba 5 500 Kč bez DPH.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

8 komentářů

 1. Proč ty telefony tak przní tím ošklivým logem. Relativně pěkný telefon, za dobré peníze jen ho ničím neoznačovat. Fuj..

  • Ondřej (neregistrovaný)

   Ty budeš asi nějaký študovaný expert na design, viď? Mi spíše vadí to, že jsme v EU, ale telefony se pořád prodávají v každé zemi jinak.

  • Expert nejsem, jen je neesteticke tyto noname telefony prznit jejich (ne)značkou.

  • Ty taky keď si vyrobíš nejaký produkt tak si ho budeš chcieť označiť tvojim logom podľa ktorého ťa zákazníci spoznajú.

 2. 4GB paměť, to je trochu fail…

 3. porek (neregistrovaný)

  To má jako vážně jen 1gb ram?

  • S. (neregistrovaný)

   Na Android problém, že? ;)

  • Na Android zas až tak ne, pro hraní her a běžnou práci stačí. Ale když vezmete výkon procesoru a grafiky tak 1GB RAM je fakt málo. :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).