WhatsApp zpřístupnil nejočekávanější novinku letošního roku! Potěší uživatele iPhonů i Androidů

whatsapp aplikace prenos chatu android ios

Chatovací aplikace WhatsApp konečně umožňuje svobodný přenos vaší dřívější komunikace z Androidu na iPhone (ale i naopak). Informoval o tom přímo oficiální twitterový účet této platformy. Ačkoliv jde o dlouho očekávanou funkci, o kterou žadonil nejeden její uživatel, provedení není zrovna ideální.

Na svých oficiálních stránkách WhatsApp nabízí vcelku komplexní návod, jak přenos dat z Androidu na iPhone provést. Háček je však v tom, že migraci nelze provést přímo v aplikaci chatovací služby, nýbrž v nástroji Přechod na iOS, který je volně dostupný v Obchodě Play. Kromě toho potřebujete mít iPhone s iOS 15.5 a toto zařízení musí být buď nové, nebo obnovené do továrního nastavení.

Jak přenést data WhatsAppu z Androidu do iPhonu?

 1. Na Androidu otevřete aplikaci Přechod na iOS a postupujte podle pokynů na obrazovce.
 2. Na iPhonu se zobrazí kód. Jakmile budete vyzváni, zadejte jej do Androidu.
 3. Klepněte na Pokračovat a postupujte podle pokynů na obrazovce.
 4. Na obrazovce Přenos dat vyberte WhatsApp.
 5. Na Androidu klepněte na Zahájit a počkejte, než WhatsApp připraví data k exportu. Jakmile bude vše připraveno, budete z Androidu odhlášeni.
 6. Klepnutím na Další se vraťte do aplikace Přechod na iOS.
 7. Klepnutím na Pokračovat přeneste data z Androidu do iPhonu. Počkejte, než aplikace Přechod na iOS potvrdí dokončení přenosu.
 8. Nainstalujte si nejnovější verzi aplikace WhatsApp.
 9. Otevřete WhatsApp a přihlaste se pomocí telefonního čísla, které jste používali na původním zařízení.
 10. Až k tomu budete vyzváni, klepněte na Zahájit a vyčkejte, než bude proces dokončen.
 11. Jakmile dokončíte aktivaci nového zařízení, historie komunikace bude připravena v aplikaci WhatsApp

Přenos dat pomocí aplikace Přechod na iOS počítá s migrací informací o účtu, profilové fotografie, individuálních a skupinových chatů (včetně historie chatů), odeslaných či přijatých obrázků i videí a v neposlední řadě nastavení aplikace. Nebudou sice přeneseny historie volání a evidence plateb, ale ty v Česku stejně nejsou přes WhatsApp dostupné.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku