- WhatsApp v USA dosáhl počtu 100 milionů aktivních uživatelů
- Na svém kanále v této aplikaci se tím pochlubil sám Mark Zuckerberg
- Před Metou stojí ovšem neočekávaná výzva
Nedávná zpráva odhalila, že v USA roste počet uživatelů u nás velmi populární chatovací aplikace WhatsApp. Zejména se tak děje prý proto, že lidé hledají lepší způsob posílání zpráv mezi zařízeními se systémy iOS a Android.
A právě ve Spojených státech amerických nyní WhatsApp dosáhl významného milníku 100 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Podle společnosti se aplikace stala populární zejména v Los Angeles, New Yorku, Miami a Seattlu. Tuto novinku oznámil sám Mark Zuckerberg, CEO a zakladatel Mety, na svém kanále na WhatsAppu.
Meta hovoří o obrovském růstu
„Je to poprvé, co byly od doby akvizice WhatsAppu společností Meta zveřejněny údaje týkající se uživatelů, a ty ukazují, jak tato platforma, která je již nyní největší aplikací pro zasílání zpráv na světě, zaznamenala v USA obrovský růst,“ napsala v tiskové zprávě mluvčí společnosti WhatsApp Ashley O’Reilly.

Ačkoliv byl WhatsApp populární v Evropě nebo zemích, jako je Brazílie či Indie, v USA již takové štěstí v historii nemíval, a to zejména kvůli popularitě klasických SMS a iMessage. Je tedy i možné, že za vzrůstající zájem o WhatsApp by mohli stát uživatelé Androidu, kteří by bez WhatsAppu neměli takové možnosti pro komunikaci s jablíčkáři. Řeč je zejména o skupinových chatech, posílání fotek ve vysokém rozlišení a podobně.
iOS 18 a RCS jako nová výzva
To se však nyní s příchodem iOS 18 změní. S touto verzí totiž Apple konečně umožní svým uživatelům podporu protokolu RCS, se kterým budou moci posílat zprávy „androiďákům“ podobně jako přes WhatsApp nebo iMessage, a stejně jako u těchto aplikací dostanou potvrzení, zda si dotyčný zprávu přečetl.
Pro Metu se tak jedná o další výzvu, neboť pokud by nenabídla svým uživatelům nějaké služby navíc, nebudou mít důvod si WhatsApp stahovat a početná základna by nemusela již dále růst. Gigant má ovšem v rukávu esa, jako například vlastní platební platformu nebo sdílení souborů offline klidně i mezi oběma konkurenčními mobilními operačními systémy. Zdali to bude pro běžné uživatele dostatečný bonus, nebo se spokojí s prostými zprávami přes RCS, ukáže pouze čas.