Domů » Bleskovky » WhatsApp překonal další milník: Nyní má přes 250 milionů uživatelů

WhatsApp překonal další milník: Nyní má přes 250 milionů uživatelů

WhatsApp je bezesporu jednou z nejpopulárnějších multiplatformních služeb na posílání zpráv. Společnost však do nedávna mlčela o konkrétních číslech a museli jsme se spolehnout na odhady analytiků. Letos v dubnu CEO WhatsApp oznámil, že jejich aplikace má větší uživatelskou základnu než 200 milionů, kterou má Twitter. Zároveň dodal, že zpracovává 18 miliard zpráv za den, což je více než Facebook. Teď společnost doplnila údaj o počtu uživatelů – informaci přinesl server Wall Street Journal. WhatsApp má více než 250 milionů aktivních uživatelů za měsíc.

 

WhatsApp je tak jednou z nejpopulárnějších služeb, a to je pouhé čtyři roky starý. Trh s klienty na výměnu zpráv je však plný konkurence, Google se snaží prosadit se svým Hangouts, služby Facebooku jsou také velmi populární a Microsoft by určitě rád viděl větší úspěch Skype na mobilních zařízeních. Všechny zmíněné služby jsou dostupné na chytrých telefonech, ale i tabletech a klasických počítačích, které WhatsApp zatím ignoruje.

David Podzimek

8 komentářů

 1. To mě vcelku překvapuje. Čekal bych, že na tom bude Viber lépe.

  Google Hangouts pracuji na jiném principu a jsou poněkud zmatené.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Ten rozdíl tvoří třeba tablety. Viber na tabetech nefunguje primárně je na VoIP.

   WhatsApp je náhrada SMS, né hlasových hovorů

  • xxx (neregistrovaný)

   Ale WhatsApp na tablety taky není – potřebuje SIM s číslem, které je váš identifikátor. (Minimálně dřív to šlo obejít, ale určitě to dělala jen zanedbatelná část tabletistů.)

 2. Marsec (neregistrovaný)

  Wa je fakt super, viber sice umí hovory, stickers atd, ale stejně na jednoduchost a spolehlivost i rychlost wa nemá.

  • WA vůbec nepoužívám, další messenger do řady. Jako by neslacilo ICQ, FB a talk ještě aby si člověk doinstalovaval dalších milión ptakovin co dělají to samé. Uznávám že pro pubertáky je to asi super a cool když to má tolik smajliku já si tím ale zvonit svoje zařízení nebudu. To by člověk neměl v mobilu za chvilku nic jiného než messengeri. Viber je jinde, nabízí i volání a tím se odlišuje, za mě tedy jediné viber, WA a podobné klony nebrat.

  • Za mě tedy v současné době WhatsApp číslo jedna. ICQ v dnešní době snad už nepoužívá nikdo (byl to hit před lety). Na FB mám notifikace z BB hub, ale že bych chtěl být pořád na FB to se říct nedá…

   SMS mám sice za 0.30Kč, ale WhatsApp je přesně to samé, jelikož se spáruje pomocí telefonního čísla s mými kontakty tak je to ta nejlepší náhrada..

   Na volání mám telefon, nepotřebuji voip..

  • No jak jsem psal, naistaloval jsem ozkousel a šlo to pryč, nevidím jediný důvod proč zrovna tohle používat, když je se mnou někdo chce spojit má milión šest dalších způsobu jak to udělat. Kdyby každý zůstal u ICQ tak už ho dneska má každý a nemusí se řešit jesli ho má nebo ne. Tohle je akorát další novinka co za 2-3 roky zmizí v propadlisi dějin a přijde zase jinej: tudy z nudy. ;-)

  • WhatsApp umí skupiny, posílání multimédií a polohy. To SMS neumí. Navíc to umí napříč OS. Tím si mě získal. Sám bych ho nepoužíval, ale velké množství mých přátel ho používá. Tak jsem na něm taky. I na Viberu, i na FB. FB mám integrovaný, WA, Skype a Viber tam prostě mám a spouštím, jen když potřebuji.

   Na Windows Phone to kromě zanedbatelných požadavků na paměť nic nestojí, tak proč to tam nemít… Telefon je dnes zejména o konektivitě…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).