Domů » Bleskovky » WhatsApp má další zářez, umožní přenos zpráv mezi telefonními čísly

WhatsApp má další zářez, umožní přenos zpráv mezi telefonními čísly

Kecálek WhatsApp i přes nedávné kontroverze stále patří mezi nejpopulárnější služby tohoto druhu na světě. Každý, kdo někdy musel měnit své zařízení nebo dokonce telefonní číslo, se setkal s problémy, které bychom u komunikační aplikace ve 21. století rozhodně nečekali. Ještě nedávno bylo například takřka nemožné, aby uživatel přenesl svou zálohu historie zpráv z iOS na Android a obráceně.

whatsapp logo
Ilustrační obrázek

To se sice už pomalu mění, nicméně pokud máte v plánu změnit telefonní číslo, je navázání zálohy vašich zpráv na nové číslo problém. WhatsApp totiž neumožňuje založení účtu jinak než skrze telefonní číslo, přičemž jeho změna není možná. Web WABetaInfo, který se zaměřuje na novinky v populární službě, nyní upozornil na to, že se možná blýská na lepší časy. Uniklý screenshot totiž naznačuje, že možnost přesouvat historie chatů mezi telefonními čísly je doslova za rohem.

WhatsApp Chat Migration different phone number 1200x2013 1
Screenshot naznačující migraci mezi telefonními čísly. Zdroj: WABetaInfo

Přesouvat zprávy mezi čísly budete moci naprosto libovolně dle vašich potřeb. Kromě textových zpráv se budou přesouvat také fotografie, videa a jiná média, což rozhodně chválíme. Kdy bude novinka dostupná široké veřejnosti, není známo, nicméně doufáme, že se tak stane brzy.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. již to funguje, zrovna včera jsem toto řešil, dal jsem do telefonu novou simku a v nastaveni zmenil cislo a hotovo

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).