Domů » Bleskovky » WhatsApp vrací do hry kontroverzní podmínky. Bez odsouhlasení bude aplikace nepoužitelná

WhatsApp vrací do hry kontroverzní podmínky. Bez odsouhlasení bude aplikace nepoužitelná

Provozovatelé multiplatformního kecálka WhatsApp přišli v minulém měsíci s kontroverzní změnou podmínek používání, které obsahují možnost sdílet vybraná data s Facebookem. Po medializaci tohoto případu došlo k velkému odlivu uživatelů ke konkurenčním aplikacím (mimo jiné i díky tweetu Elona Muska), a proto WhatsApp výzvu k odsouhlasení nových podmínek stáhl. Nyní už je ale zase zpět.

Chystáte se také opustit WhatsApp po kontroverzních nových podmínkách?

Sdílení dat s Facebookem zůstává

Zajímavé je, že po zhruba měsíční pauze nedošlo v chystaných podmínkách použití k žádným změnám, provozovatelé WhatsAppu pouze doufají, že mezitím došlo k vychladnutí hlav. Ještě předtím, než se v aplikaci opětovně objeví výzva k odsouhlasení nových podmínek, budou uživatelé formou bannerů důkladně informování o chystaných změnách a dostanou potřebný čas k jejich nastudování.

whatsapp

A co se stane, pokud uživatel odmítne nové podmínky přijmout? Podle WhatsAppu dojde po 15. květnu k výraznému omezení; aplikace bude po dobu několika dalších týdnů schopná přijímat hovory a oznámení, avšak uživatel nebude moci číst a odesílat zprávy.

Evropských uživatelů se naštěstí nová pravidla WhatsAppu netýkají, u nás bude aplikace fungovat díky přísnější evropské legislativě stále stejně bez sdílení jakýchkoliv dat s Facebookem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Neustálé strašení a negativita nás jednou dožene k šílenství. Po přečtení nadpisu je člověk rozčarován. Po přečtení posledního odstavce je člověk rozčarován ještě více, protože to byla všechno ztráta času a článek pro mě jakožto uživatele žijícího v ČR naprosto zbytečný. Nestále se všichni snaží bojovat proti FAKE news, ale přesně tímto způsobem to vzniká. Nadpis říká absolutně něco jiného než to co by se měl člověk z ČR dozvědět. Ve své podstatě je pro nás lživý a krásně zapadající do FAKE news.

  • Souhlasim, ze se jedna o svinarnu a plytvani casem ctenare, definici „fake news“ to ale rozhodne nesplnuje. Kdyz uz, tak se jedna o „click bait“.

  • Máte pravdu FAKE news to jako takové není, ale František Digestoř si přečte nadpis, článek nerozklikne, řekne to kamarádovi a najednou se nám šíří nějaká zpráva, která je vlastně nepravdivá.

  • Michal: Tak krom toho, ze vsichni nezijeme v Cesku, tak co to je sakra za nazor? By me fakt zajimalo, kolik clanku by sis tu precetl, pokud by redakce prestala psat vsechny clanky ze zahranicniho deni..

  • Nerob si z toho ťažkú hlavu defakto 100% CZ/SK webov len prekladá zahraničné weby…
   Stačí vedieť anglicky a info čo sa dočítaš tam tu bude o 2-4 dni…

  • To ani nepopiram. Spis jen nechapu, proc by tenhle clanek (a jemu podobne) mel byt nejak zbytecny. Snad neni na skodu vedet, co se deje ve svete.

  • Určitě jsem nechtěl nikoho pobouřit, vadí mi jen to, že spoustu lidí si čte jen nadpisy, jen málo lidí si přečte celý článek aby se dopracovalo k poslednímu řádku, kde se píše, že v EU se nic nemění a člověk pak nedělá nic jiného než všude poslouchá otázky, jak je to s tím WhatsAppem (příklad), že když neodsouhlasíš tak nebude fungovat. Přišlo by mi logické, že hlavním obsahem bude, že za velkou louží to musí odsouhlasit, ale EU se to netýká. Vše ovšem vypovídá o tom co pravíte, článek je zřejmě pouze přeložený ze zahraničí a novinářská či redaktorská práce se zde žádná neodehrává.

  • Juna: s tim nesouhlasím. nadpis teda neni zvolenej uplne šťastne, ale me zahranicni deni zajima a nechapu proc by se tu o tom nemelo psat?

  • František Digestoř

   Nevím sice proč tu padlo mé jméno, ale budiž…

 2. Proto už jsem jí dávno smazal a nahradil Signalem. Whastapp si můžou strčit do análů.

  • Asi tak, signal je fajn a aspon ma nespamuje reklama ohladom veci, co v chate pisem. Je naivne si mysliet, ze whatsapp uz davno vsetko FB neposiela. Jedine co chcu teraz urobit, je zlegalizovat to..

  • Signál mám nainstalovanej, problém je to, že ze 135 kontaktů, jsou na signálu dva, zatímco na whatsappu mám celej seznam, tak že k čemu mi ten signal je?

  • Viktorie Hlaváčková

   k tomu abys byl více aktivní a svým kontaktům o tom napsal …mě se podarilo ještě nez tahle aféra začala …rici o výhodach telegramu a vyzkoušení vicero lidem co mám v seznamu a mám je tam . a jsou spokojeni

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).