Domů » Bleskovky » WhatsApp vrací do hry kontroverzní podmínky. Bez odsouhlasení bude aplikace nepoužitelná

WhatsApp vrací do hry kontroverzní podmínky. Bez odsouhlasení bude aplikace nepoužitelná

Provozovatelé multiplatformního kecálka WhatsApp přišli v minulém měsíci s kontroverzní změnou podmínek používání, které obsahují možnost sdílet vybraná data s Facebookem. Po medializaci tohoto případu došlo k velkému odlivu uživatelů ke konkurenčním aplikacím (mimo jiné i díky tweetu Elona Muska), a proto WhatsApp výzvu k odsouhlasení nových podmínek stáhl. Nyní už je ale zase zpět.

Chystáte se také opustit WhatsApp po kontroverzních nových podmínkách?

Sdílení dat s Facebookem zůstává

Zajímavé je, že po zhruba měsíční pauze nedošlo v chystaných podmínkách použití k žádným změnám, provozovatelé WhatsAppu pouze doufají, že mezitím došlo k vychladnutí hlav. Ještě předtím, než se v aplikaci opětovně objeví výzva k odsouhlasení nových podmínek, budou uživatelé formou bannerů důkladně informování o chystaných změnách a dostanou potřebný čas k jejich nastudování.

whatsapp

A co se stane, pokud uživatel odmítne nové podmínky přijmout? Podle WhatsAppu dojde po 15. květnu k výraznému omezení; aplikace bude po dobu několika dalších týdnů schopná přijímat hovory a oznámení, avšak uživatel nebude moci číst a odesílat zprávy.

Evropských uživatelů se naštěstí nová pravidla WhatsAppu netýkají, u nás bude aplikace fungovat díky přísnější evropské legislativě stále stejně bez sdílení jakýchkoliv dat s Facebookem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.