Domů » Bleskovky » WhatsApp jde po krku službě FaceTime. Zavádí šifrované videohovory

WhatsApp jde po krku službě FaceTime. Zavádí šifrované videohovory

Aplikace WhatsApp se rozhodla jít do konkurenčního boje s Applem a jeho službou FaceTime. Dokazuje to nová aktualizace, která nabízí videohovory s tzv. end-to-end šifrováním. K aktualizaci se mimo jiné firma vyjádřila pomocí tiskové zprávy, kde si také nepřímo rýpla do iPhonů.

„Tuto funkci jsme zavedli z jednoho prostého důvodu. Jsme si moc dobře vědomi toho, že hlasové a textové zprávy mnohdy nemusí stačit. Do teď neexistovala žádná jiná možnost, jak sledovat první kroky vašeho vnoučete pomocí internetu. Chceme, aby tyto funkce byli k dispozici všem uživatelům, a ne jen těm, kteří mají nejdražší telefony.“

Na blogu společnost uvádí, že videohovory budou dostupné nejen na Androidu a iOS, ale také pro mobilní Windows.

whatsapp

Jakmile do vašeho zařízení aktualizace dorazí, můžete videohovor uskutečnit velmi jednoduchými kroky. Přejděte do aplikace, otevřete chatovací okno, klepněte na ikonu telefonu (vpravo nahoře) a poté vyberte možnost videohovor. Poté budete moci vybrat, kde na obrazovce bude umístěna miniatura videa, přepínat se mezi zadní a přední kamerou, a další.

Spoluzakladatel WhatsAppu, Jan Koum, prohlásil:

Facebook umožnil WhatsAppu používat své servery a šířku pásma po celém světě, a to pro přenos hlasu a nyní i videa. Díky tomu budeme moct udělat z aplikace ještě lepší službu.“

Toto prohlášení může být však jen PR tahem, jehož cílem je zvrátit negativní reakce při poslední aktualizaci, kde došlo ke změně zásad ochrany osobních údajů, sdílení telefonních čísel a analytických údajů samotnému Facebooku. Nejméně dvě země prohlásily, že se jedná o protiprávní jednání. Díky tomu musel WhatsApp své činnosti ukončit, tedy alespoň v těchto zemích – Francii a Itálii.

WhatsApp Messenger
Cena: zdarma
‎WhatsApp Messenger
Cena: zdarma
WhatsApp
Cena: unknown

Zdeněk Koutský

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).