Domů » Bleskovky » Webový prohlížeč Google Chrome míří na Android zařízení

Webový prohlížeč Google Chrome míří na Android zařízení

Je tomu již 3 roky, co Google představil operační systém Android a webový prohlížeč Google Chrome. Android si od svého uvedení vydobil nezastupitelné místo na trhu s chytrými telefony a Google Chrome se stačil zabydlet na zhruba 16,2 % osobních počítačů. Tudíž oba produkty můžeme označit za úspěšné. Ačkoliv oba pocházejí z dílen Googlu, k jejich vzájemné integraci nedošlo. Ostatně tato skutečnost se často stávala důvodem kritiky ze strany uživatelů vlastnících tablety s Androidem.

2011/chrome1.png

Nyní se však blýská na lepší časy. Na internetových stránkách Chromium Code se objevil velmi zajímavý příspěvek, který potvrzuje úspěšnou portaci Google Chrome na operační systém Android. Další informace hovoří o přítomnosti většiny základních funkcí, na jaké jsme zvyklí z desktopové verze. Můžeme se tedy těšit na stejné grafické rozhraní, podporu Skia 2D grafické knihovny či podporu rozšíření. Další překvapení by mohlo dorazit v podobě podpory Chrome webstore. Termín představení zatím neznáme. Je však velmi pravděpodobné, že se tak stane 11. října na CTIA 2011 v San Diegu. To hodlá Google společně se Samsungem představit horké novinky ze světa Androidu. Spekulace hovoří o uvedení očekávaného smartphonu Nexus Prime společně s novou verzí Androidu 4.0 s kódovým označením „Ice Cream Sandwich“, která by mohla již zmíněný Google Chrome využívat jako defaultní prohlížeč.

Zdroj: AndroidAndMe

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

 1. vk (neregistrovaný)

  A není to náhodou tak, že desktopový Chrome stejně jako androidový defaultní prohlížeč jsou založené na jádru WebKit (stejně jako Aplovské Safari), takže se dá říct, že prohlížeč je to stejný odjakživa, jen se jinak jmenoval? Možná do toho androidového prohlížeče teď dodělali podporu Chromovských pluginů, nebo něco podobného, a dali tomu nový název?

  • Jackob32 (neregistrovaný)

   taky si myslím že je to něco podobného, protože google musel ten defalutní vyrobit tak jako tak… vlastně je docela vtipné že se to nejmenuje Chrome mobile nebo tak

  • Jenže defaultní prohlížeče bejvaj často sprasený výrobcem. Navíc budou možný updaty, který se doteď daly provádět jen novou ROM od výrobce.

  • power1000 (neregistrovaný)

   jj presne, treba ten od HtC..fakt nechapu jen tu podporu max 4 otevrenych oken, to je vysmech

 2. Petr (neregistrovaný)

  No hlavně aby dodali lehkou synchronizaci záložek/historie a budu spokojený…nějak nechápu, proč tato základní věc v prohlížeči chybí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).