TOPlist

Webový prohlížeč Google Chrome míří na Android zařízení

Je tomu již 3 roky, co Google představil operační systém Android a webový prohlížeč Google Chrome. Android si od svého uvedení vydobil nezastupitelné místo na trhu s chytrými telefony a Google Chrome se stačil zabydlet na zhruba 16,2 % osobních počítačů. Tudíž oba produkty můžeme označit za úspěšné. Ačkoliv oba pocházejí z dílen Googlu, k jejich vzájemné integraci nedošlo. Ostatně tato skutečnost se často stávala důvodem kritiky ze strany uživatelů vlastnících tablety s Androidem.

2011/chrome1.png

Nyní se však blýská na lepší časy. Na internetových stránkách Chromium Code se objevil velmi zajímavý příspěvek, který potvrzuje úspěšnou portaci Google Chrome na operační systém Android. Další informace hovoří o přítomnosti většiny základních funkcí, na jaké jsme zvyklí z desktopové verze. Můžeme se tedy těšit na stejné grafické rozhraní, podporu Skia 2D grafické knihovny či podporu rozšíření. Další překvapení by mohlo dorazit v podobě podpory Chrome webstore. Termín představení zatím neznáme. Je však velmi pravděpodobné, že se tak stane 11. října na CTIA 2011 v San Diegu. To hodlá Google společně se Samsungem představit horké novinky ze světa Androidu. Spekulace hovoří o uvedení očekávaného smartphonu Nexus Prime společně s novou verzí Androidu 4.0 s kódovým označením „Ice Cream Sandwich“, která by mohla již zmíněný Google Chrome využívat jako defaultní prohlížeč.

Zdroj: AndroidAndMe

Autor článku Richard Streit
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku