Domů » Bleskovky » Vzpomínáte na Teslu vystřelenou do vesmíru? Mrkněte, kde se právě nachází

Vzpomínáte na Teslu vystřelenou do vesmíru? Mrkněte, kde se právě nachází

Ačkoli je to k nevíře, už je to přes rok, co kontroverzní podnikatel Elon Musk a jeho společnost SpaceX vypustili do vesmíru první raketu Falcon Heavy. I když start rakety byl pro SpaceX velikým úspěchem, společnost jej prozatím nezopakovala. Součástí vyslání rakety do kosmu byl také automobil Tesla Roadster společně s manekýnem jménem Starman. Ten od té doby brázdí hlubiny vesmíru. Kde se nachází právě nyní?

Kde se právě Tesla Roadster nachází?

Zjistit tuto informaci není kdovíjak obtížné díky stránce whereisreadster.com, která sleduje aktuální pohyb vesmírného cestovatele. Podle statistik je Roadster aktuálně zhruba 364 milionů kilometrů od Země a okolo 262 milionů kilometrů od Marsu. Rychlost, kterou Tesla Roadster a Starman brázdí kosmem, je zhruba 8 287 kilometrů za hodinu. Aktuálně má Tesla za sebou circa 762 milionů kilometrů a k dokončení oběhu kolem slunce jí zbývá 557 dní.

Kde nakonec Tesla Roadster skončí?

Podle LiveScience dříve či později narazí Tesla i se svým pasažérem buďto do Země, nebo do Venuše. Naštěstí není třeba mít obavy, podle výpočtů to totiž bude trvat miliony let, než se něco takového bude moci teoreticky stát. Ve chvíli, kdy Tesla a Starman najde svůj konec v atmosféře Země či Venuše, bude automobil a jeho pasažér s nejvyšší pravděpodobností vypadat velmi odlišně od chvíle, kdy opustil naši planetu. Jak, to se bohužel asi nedozvíme.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.