Domů » Bleskovky » Vzniká remake legendárního RPG Knights of the Old Republic. Majitelé Xboxu se ale radovat nebudou

Vzniká remake legendárního RPG Knights of the Old Republic. Majitelé Xboxu se ale radovat nebudou

Hned v úvodu herní přehlídky PlayStation Showcase došlo na oznámení, po němž fanoušci Hvězdných válek volali dlouhé roky. Legendární RPG Knights of the Old Republic z roku 2003 se dočká kompletně přepracované verze v podobě plnohodnotného remaku. Za vývojem stojí studio Aspyr Media, pro které jde dosud o největší projekt, byť se značkou Star Wars v minulosti pracovalo.

star wars knights of the old republic remake

Hra, ze které jsme nad rámec kratičkého teaseru prakticky nic neviděli, dorazí nejdříve pouze na PlayStation 5 a PC. Společnosti Sony se podařilo vyjednat časovou exkluzivitu, což znamená, že majitelé Xboxu Series S/X si očekávaný titul zahrají s dosud neupřesněným zpožděním.

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake - PlayStation Showcase 2021 Trailer | PS5

Tým plný zkušeností

„Jedná se o kompletní předělávku milovaného příběhu ze světa Hvězdných válek. Remake vzniká od úplných základů s pomocí moderních technologií, takže nabídne prvotřídní audiovizuální zpracování. Příběh a postavy z původní hry však zůstanou zachovány,“ ubezpečil fanoušky hlavní producent Ryan Treadwell.

Tip: Legendární hra Vietcong se na Aukru vydražila za 40 000 Kč

Na ambiciózním projektu se podílí mnoho zkušených vývojářů, v jejichž řadách bychom našli veterány žánru RPG i bývalé zaměstnance studia Bioware, kteří pracovali na původní hře.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).