Domů » Bleskovky » Vyzkoušeli jsme chytré brýle Sony SmartEyeGlass, příliš nás ale neohromily

Vyzkoušeli jsme chytré brýle Sony SmartEyeGlass, příliš nás ale neohromily

Sony nás na veletrhu IFA nechalo nahlédnout pod pokličku vývoje nových produktů a konceptů; kromě chytrého kola Xperia Smart Bike jsme si mohli vyzkoušet další verzi prototypu brýlí SmartEyeGlass. Japonský výrobce v tomto případě zvolil zcela odlišnou konstrukci a styl ovládání než jakou známe u Google Glass. Sony vsadilo na extérní ovladač, který je osazen několika funkčními tlačítky, spouští fotoaparátu, trojicí indikačních diod a dotykovou plochou pro navigaci v systému.

 

Výrobci se do brýlí podařilo integrovat akcelerometr, mikrofon, kompas, Bluetooth, NFC a gyroskop. Na výstavišti jsme si mohli jeden z prototypů vyzkoušet, nicméně příliš dobrý dojem na nás SmartEyeGlass neudělaly. Demo obsahovalo interaktivní kuchařku, která nám detailně radila, jak postupovat při vaření pokrmu. Projektor dokázal zobrazovat pouze textové informace, a to ještě v nepříliš přesvědčivé kvalitě.


  

Robustní konstrukce v kombinaci s extérním ovladačem dává tušit, že výrobce si stále není jistý směrem, kterým se má celý projekt vydat. Na stánku se nám podařilo zjistit, že primární funkcí se má stát navigace a zobrazování notifikací. Co už nám bohužel nikdo neprozradil, je předpokládaný termín uvedení do prodeje. 

 
Sony SmartEyeGlass se módním doplňkem zřejmě nestanou


Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Peter (neregistrovaný)
Anonym
Peter (neregistrovaný)

Projektor dokáže zobrazovať akékoľvek obrázky v 8bit greyscale, nie len text ;)