Vyzkoušeli jsme chytré brýle Sony SmartEyeGlass, příliš nás ale neohromily

Sony nás na veletrhu IFA nechalo nahlédnout pod pokličku vývoje nových produktů a konceptů; kromě chytrého kola Xperia Smart Bike jsme si mohli vyzkoušet další verzi prototypu brýlí SmartEyeGlass. Japonský výrobce v tomto případě zvolil zcela odlišnou konstrukci a styl ovládání než jakou známe u Google Glass. Sony vsadilo na extérní ovladač, který je osazen několika funkčními tlačítky, spouští fotoaparátu, trojicí indikačních diod a dotykovou plochou pro navigaci v systému.

 

Výrobci se do brýlí podařilo integrovat akcelerometr, mikrofon, kompas, Bluetooth, NFC a gyroskop. Na výstavišti jsme si mohli jeden z prototypů vyzkoušet, nicméně příliš dobrý dojem na nás SmartEyeGlass neudělaly. Demo obsahovalo interaktivní kuchařku, která nám detailně radila, jak postupovat při vaření pokrmu. Projektor dokázal zobrazovat pouze textové informace, a to ještě v nepříliš přesvědčivé kvalitě.

  

Robustní konstrukce v kombinaci s extérním ovladačem dává tušit, že výrobce si stále není jistý směrem, kterým se má celý projekt vydat. Na stánku se nám podařilo zjistit, že primární funkcí se má stát navigace a zobrazování notifikací. Co už nám bohužel nikdo neprozradil, je předpokládaný termín uvedení do prodeje. 

 
Sony SmartEyeGlass se módním doplňkem zřejmě nestanou

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentáře

  1. Peter (neregistrovaný)

    Projektor dokáže zobrazovať akékoľvek obrázky v 8bit greyscale, nie len text ;)

    • Richard Streit (neregistrovaný)

      Podle prezentačního videa výrobce by to měl umět. Na stánku Sony jsem se proto ptal dotyčné pracovnice (viz. foto), zda mi může ukázat i další možnosti projektoru, ale bohužel jsem se dostal odpověď, že nikoliv. Vystavené byly čtyři vzorky a na všech běžela pouze zmíněná kuchařka. :-(

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel