Domů » Bleskovky » Vyzkoušeli jsme chytré brýle Sony SmartEyeGlass, příliš nás ale neohromily

Vyzkoušeli jsme chytré brýle Sony SmartEyeGlass, příliš nás ale neohromily

Sony nás na veletrhu IFA nechalo nahlédnout pod pokličku vývoje nových produktů a konceptů; kromě chytrého kola Xperia Smart Bike jsme si mohli vyzkoušet další verzi prototypu brýlí SmartEyeGlass. Japonský výrobce v tomto případě zvolil zcela odlišnou konstrukci a styl ovládání než jakou známe u Google Glass. Sony vsadilo na extérní ovladač, který je osazen několika funkčními tlačítky, spouští fotoaparátu, trojicí indikačních diod a dotykovou plochou pro navigaci v systému.

 

Výrobci se do brýlí podařilo integrovat akcelerometr, mikrofon, kompas, Bluetooth, NFC a gyroskop. Na výstavišti jsme si mohli jeden z prototypů vyzkoušet, nicméně příliš dobrý dojem na nás SmartEyeGlass neudělaly. Demo obsahovalo interaktivní kuchařku, která nám detailně radila, jak postupovat při vaření pokrmu. Projektor dokázal zobrazovat pouze textové informace, a to ještě v nepříliš přesvědčivé kvalitě.

  

Robustní konstrukce v kombinaci s extérním ovladačem dává tušit, že výrobce si stále není jistý směrem, kterým se má celý projekt vydat. Na stánku se nám podařilo zjistit, že primární funkcí se má stát navigace a zobrazování notifikací. Co už nám bohužel nikdo neprozradil, je předpokládaný termín uvedení do prodeje. 

 
Sony SmartEyeGlass se módním doplňkem zřejmě nestanou

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentářů

  1. Peter (neregistrovaný)

    Projektor dokáže zobrazovať akékoľvek obrázky v 8bit greyscale, nie len text ;)

    • Richard Streit

      Podle prezentačního videa výrobce by to měl umět. Na stánku Sony jsem se proto ptal dotyčné pracovnice (viz. foto), zda mi může ukázat i další možnosti projektoru, ale bohužel jsem se dostal odpověď, že nikoliv. Vystavené byly čtyři vzorky a na všech běžela pouze zmíněná kuchařka. :-(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).