TOPlist

Vyzkoušejte veřejnou betaverzi ActiveSyncu 4.5

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

AS 4.5 betaMicrosoft zpřístupnil ke stažení novou betaverzi programu ActiveSync 4.5. Ta opravuje řadu problémů se synchronizací, komunikaci s Exchange serverem a navíc obsahuje \”troubleshooting” utilitu, která by vám měla pomoci při řešení případných problémů. Nevšimnout si nelze ani upraveného grafického prostředí, které by mělo trochu připomínat Device Center z připravovaných Windows Vista. Microsoft dále uvádí, že u zařízení s Windows Mobile 5.0 by měla být synchronizace dat s MS Outlookem výrazně rychlejší než u starších verzí, zde se ovšem objevuje malý problém, jelikož nová verze 4.5 nepodporuje starší Microsoft Outlook 2000, doporučována je až verze 2003. Aktuální ActiveSync 4.5 beta je zatím dostupný pouze v angličtině, ve finální verzi však můžeme počítat i s podporou naší mateřštiny. Stejně jako v předchozích 4.x verzích, i zde chybí podpora synchronizace přes Wi-Fi, spolehnout se proto musíme na USB kabel, Bluetooth nebo IrDA.

Zatím poslední stabilní verze 4.2 mě vůbec nenadchla, to co ve starším ActiveSyncu 4.1 fungovalo bez problémů, bylo ve verzi 4.2 velmi problematické uchodit, snad tedy nový ActiveSync 4.5 přinese svěží vítr do našich plachet a synchronizace bude zase o kousek pohodlnější. Mějte prosím na paměti, že betaverze slouží pouze pro testovací účely a doladění chyb před finální verzí.

ActiveSync 4.5 beta stahujte přímo ze stránek Microsoftu.

Zdroj: the::unwired

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku