Domů » Bleskovky » Vyšší výkon ve stejném těle. Xiaomi představilo novou generaci čističky Mijia Air Purifier

Vyšší výkon ve stejném těle. Xiaomi představilo novou generaci čističky Mijia Air Purifier

Společnost Xiaomi oznámila třetí generaci čističky vzduchu MiJia Air Purifier. Novinka nabídne vyšší výkon, zároveň si však zachová příznivou cenu svých předchůdců. Mijia Air Purifier 3 si ponechává kruhový OLED displej, na němž si můžete v reálném čase zobrazit informace o vzduchu v interiéru včetně teploty či vlhkosti, dále aktuální nastavení čističky, status připojení k síti a mnoho dalších užitečných dat.

xiaomi mijia air purifier 1

Novinkou je integrace ovládacích prvků přímo do displeje, který je obklopený kruhem světla se třemi barvami indikujícími kvalitu vzduchu v interiéru. V porovnání s předchozími generacemi výrobce přepracoval systém pro průchod vzduchu, aby produkoval větší objem vzduchu, aniž by bylo nutné zvětšovat tělo zařízení. Čistička díky tomu zvládne dodávat až 6660 litrů čistého vzduchu za minutu.

Xiaomi Mijia Air Purifier: vyšší výkon, stejná spotřeba

I přes větší výkon však Mijia Air Purifier 3 pracuje bez navýšení hluku a spotřeby. Provozní hluk tak stále zůstává velmi nízký a dosahuje maximální hodnoty 32,1 dB. Co se týče spotřeby, počítejte s 38 W. Čistička dále integrovala funkci regulace rychlosti větru, kterou se dosud pyšnil pouze model Air Purifier MAX. Vestavěný laserový senzor díky tomu zvládne detekovat tzv. mikronové částice a v reálném čase z nich vyvodit kvalitu vzduchu.

Čističku Mijia Air Purifier 3 samozřejmě můžete propojit s doprovodnou aplikací a systémem hlasového ovládání, čímž ji provážete s ostatními vlastněnými chytrými zařízeními pro životní prostředí. Čističku zakoupíte za cenu od 179 dolarů, tedy v přepočtu přibližně za 4220 korun.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

2 komentářů

  1. Je to fakt pěkné zařízení, ale je škoda, že jeho „průmyslová“ verze s omývatelnými filtry je dostupností prakticky na nule.
    Předpokládám, že filtry II. generace jsou kompatibilní s III. generací …?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).