Výsledky Sony za třetí kvartál: Chytrým telefonům se daří, ostatním divizím už tolik ne

Sony zveřejnilo finanční výsledky (odkaz) za třetí kvartál a pomalu se nám uzavírá pozimní výsledková sezona. Společnost dosáhla zisku 151 milionů dolarů a jedním z tahounů byly chytré telefony, zatímco „zábavní“ divizi, která se zabývá mimo jiné produkcí filmů, se příliš nedařilo. Zároveň společnost snížila odhad příjmů pro celý rok, vzhledem ke slabší poptávce pro televizorech, fotoaparátech a tradičních PC. Sony není spokojeno ani s přijetím některých filmů, konkrétně je zmiňován akční White House Down.

Sony utržilo za prodej chytrých telefonů 4,27 miliardy dolarů a vykázalo tak vysoký 39% meziroční růst. Celkově společnost prodala deset milionů smartphonů, což je relativně nízký růst z 9,6 milionu ve druhém čtvrtletí. Meziroční navýšení o 1,2 milionu prodaných telefonů také není ohromující výsledek, ale silný nárůst tržeb znamená, že se dařilo především telefonům vyšší třídy. Sony nadále očekává růst prodejů chytrých telefonů a konkrétně zmiňuje vlajkový model první poloviny roku Xperii Z, která je podle vyjádření společnosti třetím nejpopulárnějším telefonem na zhruba 20 zemích.

David Podzimek

Jeden komentář

  1. uni (neregistrovaný)

    150M umí vydělat i nadprůměrně navštěvovaný film, to se jim skutečně příliš nedaří…. Min za Zataženo, občas trakaře 2 bych jim nedal ani cent a jak tak koukám, tak tam mají snad čistou nulu:-)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel