Domů » Bleskovky » Výsledky Samsungu za 4Q 2013: Za mírný propad zisku mohou zaměstnanecké bonusy a posílení měny

Výsledky Samsungu za 4Q 2013: Za mírný propad zisku mohou zaměstnanecké bonusy a posílení měny

Samsung podle očekávání z předběžných finančních výsledků ve čtvrtek oznámil pokles zisku za čtvrté čtvrtletí 2014. Zisk klesl na 8,3 trilionu wonů (7,7 mld. dolarů), což je 18% pokles oproti minulému kvartálu. Příjmy dosáhly rekordní hodnoty 59,28 trilionů wonů (54,8 mld. dolarů). Sama společnost oznámila, že pokles není zapříčiněn slabšími prodeji chytrých telefonů, těm se mělo dařit dobře a podobně na tom byly také tablety, které prodeje zvýšily až dvojnásobně, především díky nové generaci řady Galaxy Tab. Přesto je ve finančních výsledcích vidět propad příjmů mobilní divize o devět procent oproti předchozímu čtvrtletí.

Společnost dále přiznala, že marketingový rozpočet se během vánočního kvartálu zvedl nad očekávání, ale také zřejmě není příčinou nižšího zisku. Samsung pokles připisuje speciálnímu bonusu pro zaměstnance, který byl spojen s dvacátým výročím nové strategie řízení. Další příčinu vidí v posílení jihokorejské měny. Negativní dopad měl i přesycený trh s televizory, přesto se podle Samsungu dařilo chytrým TV větším než šedesát palců. Úspěšná byla rovněž divize vyrábějící displeje a další digitální zařízení.

 
Prezentace nových televizorů na veletrhu CES 2014

Společnost Samsung plánuje dále rozvíjet výrobu OLED displejů pro chytré telefony a tablety a zaměřit se chce i na nositelná zařízení. Na veletrhu CES ukázala ohebný televizor a podle představitelky společnosti plánuje letos představit telefon s flexibilním displejem. Očekáván je dále vlajkový model pro letošní rok – Galaxy S5, který by měl být představen 23. února v Barceloně. Samsung počítá v mobilním segmentu se zvýšenou konkurencí pro rok 2014 a chce se zaměřit na další rozšiřování portfolia, aby vyhověl potřebám všech zákazníků. 

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments