Domů » Bleskovky » Výsledky Samsungu za 4Q 2013: Za mírný propad zisku mohou zaměstnanecké bonusy a posílení měny

Výsledky Samsungu za 4Q 2013: Za mírný propad zisku mohou zaměstnanecké bonusy a posílení měny

Samsung podle očekávání z předběžných finančních výsledků ve čtvrtek oznámil pokles zisku za čtvrté čtvrtletí 2014. Zisk klesl na 8,3 trilionu wonů (7,7 mld. dolarů), což je 18% pokles oproti minulému kvartálu. Příjmy dosáhly rekordní hodnoty 59,28 trilionů wonů (54,8 mld. dolarů). Sama společnost oznámila, že pokles není zapříčiněn slabšími prodeji chytrých telefonů, těm se mělo dařit dobře a podobně na tom byly také tablety, které prodeje zvýšily až dvojnásobně, především díky nové generaci řady Galaxy Tab. Přesto je ve finančních výsledcích vidět propad příjmů mobilní divize o devět procent oproti předchozímu čtvrtletí.

Společnost dále přiznala, že marketingový rozpočet se během vánočního kvartálu zvedl nad očekávání, ale také zřejmě není příčinou nižšího zisku. Samsung pokles připisuje speciálnímu bonusu pro zaměstnance, který byl spojen s dvacátým výročím nové strategie řízení. Další příčinu vidí v posílení jihokorejské měny. Negativní dopad měl i přesycený trh s televizory, přesto se podle Samsungu dařilo chytrým TV větším než šedesát palců. Úspěšná byla rovněž divize vyrábějící displeje a další digitální zařízení.

 
Prezentace nových televizorů na veletrhu CES 2014

Společnost Samsung plánuje dále rozvíjet výrobu OLED displejů pro chytré telefony a tablety a zaměřit se chce i na nositelná zařízení. Na veletrhu CES ukázala ohebný televizor a podle představitelky společnosti plánuje letos představit telefon s flexibilním displejem. Očekáván je dále vlajkový model pro letošní rok – Galaxy S5, který by měl být představen 23. února v Barceloně. Samsung počítá v mobilním segmentu se zvýšenou konkurencí pro rok 2014 a chce se zaměřit na další rozšiřování portfolia, aby vyhověl potřebám všech zákazníků. 

David Podzimek

8 komentářů

 1. Nemá být v nadpisu a první větě článku rok 2013 ?

  • David Podzimek

   Ano má, omlouváme se za chybu, ty změny roku jsou matoucí :) Já bych pořád psal 2012.

  • Martin II (neregistrovaný)

   David: Len taka malickost.

   „..Další příčinu vidí v propadu jihokorejské měny…“

   Logicky aj kontrolou clankov na inych serveroch problem je v posilneni juhokorejskej meny (nie v prepade).

  • David Podzimek

   Děkuji Martine, máte pravdu:)

  • kukolar (neregistrovaný)

   a keby nepresunuli výrobu do číny tak manažery samsung asi zrujnuju

   už by mohly

  • FOre (neregistrovaný)

   Teď ji přesouvají do Vietnamu :)

 2. Velda (neregistrovaný)

  Jedná se o výsledyk Samsung Electronics nebo Samsung Group???

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).