Domů » Bleskovky » Výkonný čip Qualcomm Snapdragon 800 se začne vyrábět v průběhu května

Výkonný čip Qualcomm Snapdragon 800 se začne vyrábět v průběhu května

Z letošní nové řady procesorů od Qualcommu se již v několika zařízeních (např. HTC One nebo Samsung Galaxy S4) můžeme setkat se čtyřjádrovým řešením Snapdragon 600. Přestože i to nabídne naprostý dostatek výkonu s rezervou na několik let dopředu, pomyslný trůn obsazuje čip s názvem Snapdragon 800, který nabídne ještě více síly. Na tiskové konferenci v Pekingu nejvyšší produktový manažer Qualcommu oznámil, že masová produkce Snapdragonu 800 započne letos v květnu. 

Mezi dvěma modely je rozdíl v taktovací frekvenci, jež u nižšího dosahuje 1,9 GHz, u vyššího pak až 2,3 GHz. Výkonnější je také vyráběna pokročilejší architekturou Krait 400 a do vínku dostala grafický akcelerátor Adreno 330 (vs. Adreno 320 u Snapdragonu 600), který si dělá zálusk na nejvyšší příčky benchmarků. Přes to všechno se stále jedná o velmi úsporný čipset, jenž při nižší zátěži rozhodně nebude ždímat baterii do poslední kapky. Novinka by se měla objevit v blíže nespecifikovaném zařízení od ZTE, další použití je ale zatím ve hvězdách. Více bychom se nicméně měli dozvědět ještě v tomto čtvrtletí.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

3 komentářů

  1. W8 (neregistrovaný)

    „který si dělá zálusk na nejvyšší příčky benchmarků“

    to pri mobile ide len o TO ???

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).