Sledujte nás na YouTube

Výkonný čip Qualcomm Snapdragon 800 se začne vyrábět v průběhu května

Z letošní nové řady procesorů od Qualcommu se již v několika zařízeních (např. HTC One nebo Samsung Galaxy S4) můžeme setkat se čtyřjádrovým řešením Snapdragon 600. Přestože i to nabídne naprostý dostatek výkonu s rezervou na několik let dopředu, pomyslný trůn obsazuje čip s názvem Snapdragon 800, který nabídne ještě více síly. Na tiskové konferenci v Pekingu nejvyšší produktový manažer Qualcommu oznámil, že masová produkce Snapdragonu 800 započne letos v květnu. 

Mezi dvěma modely je rozdíl v taktovací frekvenci, jež u nižšího dosahuje 1,9 GHz, u vyššího pak až 2,3 GHz. Výkonnější je také vyráběna pokročilejší architekturou Krait 400 a do vínku dostala grafický akcelerátor Adreno 330 (vs. Adreno 320 u Snapdragonu 600), který si dělá zálusk na nejvyšší příčky benchmarků. Přes to všechno se stále jedná o velmi úsporný čipset, jenž při nižší zátěži rozhodně nebude ždímat baterii do poslední kapky. Novinka by se měla objevit v blíže nespecifikovaném zařízení od ZTE, další použití je ale zatím ve hvězdách. Více bychom se nicméně měli dozvědět ještě v tomto čtvrtletí.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

3 komentáře

  1. W8 (neregistrovaný)

    “který si dělá zálusk na nejvyšší příčky benchmarků”

    to pri mobile ide len o TO ???

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *