Vyčistěte si čočku fotoaparátu! Galaxy S8 sám přiznává nevhodné umístění čtečky otisků

Samsung Galaxy S8 a S8+ jsou bezesporu povedené telefony, na kterých se jen stěží hledají chyby, jeden nedostatek v návrhu je však patrný hned na první pohled – umístění čtečky otisků prstů. Ta byla u předchozích generací umístěna v domovském tlačítku pod displejem, kam se ale nyní po zeštíhlení rámečků nevešla, a tak ji inženýři Samsungu umístili na záda. To by ještě nebyl takový problém, na zádech má čtečku velká spousta smartphonů, novinky od Samsungu ji mají excentricky napravo od čočky hlavního fotoaparátu.

galaxy-s8-camera-smudges-message

To bohužel není místo, kam váš prst spočine na první dobrou, zvláště pak, jste-li levák. Často se tak může stát, že nahmatáte čočku fotoaparátu ve středu zad. Že k tomu může dojít, Samsung sám přiznává v systému obou telefonů – při spuštění fotoaplikace nabádá uživatele k čištění čočky pro tvorbu lepších snímků. Toto upozornění je novinkou, jak často se bude objevovat, zatím nevíme.

Podle neoficiálních informací měl mít Samsung Galaxy S8 čtečku zabudovanou přímo v displeji, nakonec však musel kvůli technologickým obtížím od tohoto řešení ustoupit. Došlo tak patrně ke změně na poslední chvíli, která nebyla dostatečně otestována a kvůli hořícímu termínu už nebylo možné její polohu změnit. Naštěstí nabízí Galaxy S8 i jiné možnosti autentizace uživatele, které k ušpinění čočky nevedou.

snimek-obrazovky-10

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku