Vtípek za 250 tisíc? Muž chtěl do letadla pronést nůž schovaný v notebooku

nuz letiste tsa 02

Neobyčejně kuriózní situaci museli řešit zaměstnanci letiště v americkém Richmondu ve státě Virginia. Dne 11. listopadu tam muž nespecifikovaného věku absolvoval zavazadlovou kontrolu, když v tom se na skenovacím zařízení objevilo cosi podezřelého. Když se bezpečnostní personál rozhodl muže nadstandardně zkontrolovat, nestačil se divit.

nuz letiste tsa 01
Nůž byl ukryt v těle herního notebooku

Velký herní notebook, který s sebou hříšník převážel, skrýval ve svém šasi plochý černý nůž s čepelí dlouhou zhruba 10 centimetrů. Alespoň to dokládají fotografie v tiskové zprávě letištní bezpečnostní agentury TSA. Kuriózní bylo i počínání podezřelého poté, co byl s nálezem konfrontován: „Cestující nejprve tvrdil, že netušil, že má v notebooku nůž, ale po jeho odhalení potvrdil, že mu skutečně patří,“ stojí v jejím textu.

Není jasné, zdali šlo o nejapný žert, sázku, nebo snad vážný pokus pronést nůž na palubu letadla s cílem dopustit se násilí. V každém případě se dotyčný dopustil přestupku, když se na palubu letadla pokusil pronést potenciální zbraň. Za to mu hrozí vysoká pokuta 5 320 až 10 700 amerických dolarů, tedy v přepočtu až čtvrt milionu korun.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku