Domů » Bleskovky » Voláte často? Tuhle vychytávku z Androidu 12 oceníte

Voláte často? Tuhle vychytávku z Androidu 12 oceníte

Nová verze operačního systému Android s pořadovým číslem 12 je aktuálně ve druhé beta verzi. Kromě spousty drobných vylepšení „pod kapotou“ jsme se dočkali také nového designového přístupu Material You, jenž nahrazuje Material Design svého předchůdce. Nový designový jazyk přináší velké, ale také drobné změny.

Android 12 Preview 2
Android 12 dostane drobná vylepšení

Jednou z těch méně výrazných, ale o to užitečnějších změn, je indikátor právě probíhajícího telefonního hovoru. Zatímco v aktuální verzi Androidu je v oznamovací liště pouze ikona telefonu a teprve po stažení notifikační lišty se objeví upozornění s více informacemi, v rámci Material You přišla jedna drobná změna – v oznamovací liště se již nebude objevovat pouhá ikona hovoru, ale rovnou „pilulka“, která zobrazí také délku hovoru.

Rychlým klepnutím na „pilulku“ s délkou hovoru se dostanete rovnou do telefonní aplikace, případně se provede jiná libovolná akce, kterou si nastavíte. Podle všeho se bude „pilulka“ s časem hovoru a možností vlastní akce po klepnutí zobrazovat také u ostatních aplikací umožňující hovory, jako je například WhatsApp či Skype.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Nevím o jakém vylepšení se zde píše, na mém 2roky starém Honoru 20 pro, (kde mám android 10) je už dávno. Takže nejspíš záleží na nástavbě (emu) výrobce.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).