Domů » Bleskovky » Vodafone spouští testovací provoz 800MHz LTE a rozšiřuje pokrytí do dalších lokalit

Vodafone spouští testovací provoz 800MHz LTE a rozšiřuje pokrytí do dalších lokalit

Vodafone nově zahájil dvouměsíční testovací provoz LTE na frekvenci 800 MHz na prvních 7 vysílačích ve Velké Bíteši a okolí. Od 26. května si LTE na frekvenci 800 MHz mohou vyzkoušet všichni uživatelé, kteří používají jakékoliv datové služby Vodafone, vlastní LTE SIM kartu a zařízení podporující LTE na frekvenci 800 MHz. Teoretická rychlost datových přenosů v této síti je až 75 Mbit/s, jak ale uvádí operátor – zákazníci mohou očekávat průměrné rychlosti kolem 20 až 30 Mbit/s. LTE spustil Vodafone již v loňském roce na frekvenci 1800 a 900 MHz. Spolu s 3G a nyní i s LTE na frekvenci 800 MHz Vodafone nabízí LTE pod značkou Turbo Internet.


Ilustrační obrázek

Podle statistiky operátora k dnešnímu dni Turbo internet pokrývá 82 % populace, což představuje 56 % území České republiky. Ke konci května Vodafone pokryl další lokality v kraji Karlovarském, Libereckém, Ústeckém, Plzeňském, Pardubickém, Středočeském, Jihočeském, kraji Vysočina a v Jihomoravském kraji. Do konce prosince 2014 bude Turbo Internetem pokryto již 93 % populace. Stejně jako v případě LTE na frekvencích 1800 a 900 MHz, LTE na frekvenci 800 MHz podporuje kromě přenosu dat i hlasové hovory pomocí funkce sítě CS Fall Back.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

8 komentářů

 1. … Vodafone nabízí LTE pod značkou Turbo Internet …

  To není úplně pravda, pod tímto termínem Vodafone označuje technologie 3G/HSPA(+/DC) a ono zmiňované LTE.

 2. ales (neregistrovaný)

  Tak CS Fall Back muzu potvrdit ze me nefunguje (zkouseno na LTE900)

  • Posledni veta: LTE na frekvenci 800 MHz podporuje kromě přenosu dat i hlasové hovory pomocí funkce sítě CS Fall Back.

  • Ales (neregistrovaný)

   Přečti si tu větu celou a ne jen polovinu!

  • Vodafone (neregistrovaný)

   Hezký den, Aleši,

   CS Fall Back funguje v rámci naší LTE sítě vždy. Bez ohledu na frekvenci. Víc k tomu najdete na [odkaz] Pokud máte s hovory potíže, pošlete nám prosím nějaký konkrétní příklad na [odkaz] Díky.

   Ondra, Péče o zákazníky

  • Ales (neregistrovaný)

   Dobry den, ono je rozdil funguje a melo by fungovat. Stava se mi to snad kazdy den ze mi lidi rika „nemuzu se ti dovolat – mas porad obsazeno“ pokud v telefonu vynutim pouzivat 2G tak neprijde ani sms ze mi nekdo volal…to je vse k uzasne funkci. Dekuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).