Sledujte nás na YouTube

Vodafone spouští testovací provoz 800MHz LTE a rozšiřuje pokrytí do dalších lokalit

Vodafone nově zahájil dvouměsíční testovací provoz LTE na frekvenci 800 MHz na prvních 7 vysílačích ve Velké Bíteši a okolí. Od 26. května si LTE na frekvenci 800 MHz mohou vyzkoušet všichni uživatelé, kteří používají jakékoliv datové služby Vodafone, vlastní LTE SIM kartu a zařízení podporující LTE na frekvenci 800 MHz. Teoretická rychlost datových přenosů v této síti je až 75 Mbit/s, jak ale uvádí operátor – zákazníci mohou očekávat průměrné rychlosti kolem 20 až 30 Mbit/s. LTE spustil Vodafone již v loňském roce na frekvenci 1800 a 900 MHz. Spolu s 3G a nyní i s LTE na frekvenci 800 MHz Vodafone nabízí LTE pod značkou Turbo Internet.


Ilustrační obrázek

Podle statistiky operátora k dnešnímu dni Turbo internet pokrývá 82 % populace, což představuje 56 % území České republiky. Ke konci května Vodafone pokryl další lokality v kraji Karlovarském, Libereckém, Ústeckém, Plzeňském, Pardubickém, Středočeském, Jihočeském, kraji Vysočina a v Jihomoravském kraji. Do konce prosince 2014 bude Turbo Internetem pokryto již 93 % populace. Stejně jako v případě LTE na frekvencích 1800 a 900 MHz, LTE na frekvenci 800 MHz podporuje kromě přenosu dat i hlasové hovory pomocí funkce sítě CS Fall Back.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

8 komentářů

 1. djkure (neregistrovaný)

  … Vodafone nabízí LTE pod značkou Turbo Internet …

  To není úplně pravda, pod tímto termínem Vodafone označuje technologie 3G/HSPA(+/DC) a ono zmiňované LTE.

 2. ales (neregistrovaný)

  Tak CS Fall Back muzu potvrdit ze me nefunguje (zkouseno na LTE900)

  • zbynda01 (neregistrovaný)

   Posledni veta: LTE na frekvenci 800 MHz podporuje kromě přenosu dat i hlasové hovory pomocí funkce sítě CS Fall Back.

  • Ales (neregistrovaný)

   Přečti si tu větu celou a ne jen polovinu!

  • Vodafone (neregistrovaný)

   Hezký den, Aleši,

   CS Fall Back funguje v rámci naší LTE sítě vždy. Bez ohledu na frekvenci. Víc k tomu najdete na [odkaz] Pokud máte s hovory potíže, pošlete nám prosím nějaký konkrétní příklad na [odkaz] Díky.

   Ondra, Péče o zákazníky

  • Ales (neregistrovaný)

   Dobry den, ono je rozdil funguje a melo by fungovat. Stava se mi to snad kazdy den ze mi lidi rika “nemuzu se ti dovolat – mas porad obsazeno” pokud v telefonu vynutim pouzivat 2G tak neprijde ani sms ze mi nekdo volal…to je vse k uzasne funkci. Dekuji.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *