Domů » Bleskovky » Vodafone na Silvestra zaznamenal 326% nárůst datového provozu

Vodafone na Silvestra zaznamenal 326% nárůst datového provozu

Především díky výraznému rozšíření Turbo Internetu, tedy rychlého mobilního internetu na 3G a LTE, a vánoční nabídce v podobě neomezených dat vzrostl objem přenesených dat o Silvestru v síti Vodafone oproti loňsku o více než 300 procent. Počet uskutečněných hovorů vzrostl o 7 %. SMS provoz se stejně jako o Štědrém dnu zvýšil oproti loňsku jen nepatrně. Nejvíce se o Silvestru volalo do Polska, Německa a na Ukrajinu.

 

Během Silvestru přenesli lidé o 326 % více dat než loni. Špička nastala mezi 14. a 15. hodinou. Značný nárůst přenosů dat koresponduje s rozšířením Turbo Internetu a potvrzuje vývoj využívání datových služeb v průběhu celého roku 2014. Hovorů operátor spojil celkem 13,8 milionů, což je o 7 % více než loni. Špička nastala mezi 00:00 a 01:00.

Lidé si letos o Silvestru vzájemně v síti Vodafone (z telefonů i z aplikací) poslali více než 11,7 milionu SMS, což je nárůst o 3 % oproti loňsku. Špička nastala mezi 00:20 a 00:21. Zákazníci si letos o Silvestru vzájemně z mobilů poslali téměř 117 000 MMS, což je o 18 % více než loni. Špička nastala mezi 00:20 a 00.30.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).