Domů » Bleskovky » Operátor Vodafone je připravený spustit novou službu ePokladna

Operátor Vodafone je připravený spustit novou službu ePokladna

Český operátor Vodafone bude mít již brzy dostupnou aplikaci a speciální zařízení Vodafone ePokladna, které umožní všem podnikatelům, tedy i drobným živnostníkům, vystavovat elektronické účtenky a odesílat online informace o tržbách na Ministerstvo financí. Vodafone tak reaguje s předstihem na právě připravovaný zákon, podle kterého by měli mít všichni podnikatelé od 1. ledna příštího roku povinnost tyto informace evidovat. Obdobné řešení už Vodafone nabízí v jiných zemích, například v Itálii. 

Společnost Vodafone je zatím prvním poskytovatelem služeb, který je připravený podnikatelům snadno a rychle zavést řešení pro jednoduchou práci s elektronickými účtenkami a online evidencí tržeb. „Naše zařízení a aplikaci Vodafone ePokladna chceme co nejdříve nabídnout všem středním, ale i malým firmám, kterým tak významně usnadníme přechod na nový systém,“ uvedl Petr Ryska, viceprezident pro firemní zákazníky Vodafone.

 

Zákazníci si od Vodafonu budou moci pořídit buď celé zařízení, díky němuž budou mít pohodlně vše v jednom. To bude vhodné například pro restaurace a větší kamenné prodejny. Nebo bude dostupná levnější a jednodušší alternativa pro menší podnikatele, aplikace do chytrého telefonu nebo tabletu, která práci s elektronickými účtenkami také plnohodnotně zastane. Do mobilního zařízení si pak stačí stáhnout aplikaci ePokladna a připojit kapesní tiskárnu. Po zadání částky prodeje do zařízení se vytiskne paragon a informace o tržbě se již automaticky odešle na Ministerstvo financí. 

V rámci balíčku bude Vodafone nabízet i různé varianty internetového připojení, jež je nutné pro odesílání elektronických účtenek. Služba by měla být finančně dostupná pro všechny podnikatele a její první spuštění je naplánováno již na jaro tohoto roku.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

4 komentářů

  1. No toto. Co to zase je? Parchanti. Fakt se nam ministerstvo hezky stara o zivnostniky… Uz nevedi jak by nas pohlidali. At taky ale dohodej nejakou praci abychom vubec mohli nejake uctenky posilat…

  2. Predpokladam, ze platit dane je normalni. Pokud tahle (a podobne) aplikace umozni vyhazet par uredniku,ci dokonce snizit dane, bude to jenom dobre.

    • Petr Šafařík (neregistrovaný)

      Vážený Baytiku, žádní úředníci se vyhazovat nebudou. Naopak se počítá s přijímáním dalších, aby měl kdo zlé živnostníky kontrolovat.

  3. Pítrs (neregistrovaný)

    Nebuďte naivní. Státní pokladně tohle nic nepřinese, jenom bude více lidí na pracáku, protože ty starší ročníky to zavřou. A těch pár korun co si vydělali, oželí a budou raději na podpoře a v klidu doma. Opravdu znám mnoho podnikatelů, kteří jsou rádi za to, že si vydělají pár korun. A tím pár, to myslím naprosto vážně. Takže to bude jenom zase více lidí ve státním aparátu. Pokud tady budeme volit Babiše, tak Bůh s námi. Doufám, že na to občané brzy přijdou.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).