TOPlist

Vivo X90 Pro+ na první fotografii. Záda připomínají legendární Lumii 1020

vivo x80 pro

Společnost MediaTek včera představila svůj nový vlajkový čipset Dimensity 9200, přičemž poprvé by se měl objevit ve smartphonu Vivo X90 Pro+. Ten bude odhalen pravděpodobně ještě do konce letošního roku, ovšem malou předpremiéru si můžeme udělat již dnes – informátor Digital Chat Station se totiž údajně dostal k fotografii zadní strany.

Vivo X90 Pro

Vivo X90 Pro+ podle ní vsadí na podobný design jako Vivo X80 Pro, ovšem s několika rozdíly. Zachováno zůstane kruhové ohraničení fotoaparátů, ovšem tentokráte nebude tento oblý prvek zakomponován do vystouplého obdélníkového modulu, ale bude ze zad vystupovat samostatně. Toto řešení připomíná legendární Lumii 1020, ovšem v jejím případě modul ležel v horizontálním směru uprostřed zad, zatímco u chystané novinky bude osazen blíže k levému boku.

Uvnitř fotomodulu se mají nacházet 4 čočky fotoaparátu, kousek napravo pak najdeme LED přisvícení a modré logo společnosti Zeiss, která se na vývoji fotoaparátů Vivo podílí. Posledním ozvláštňujícím prvkem bude kovový předěl zad, který bychom spíše očekávali od telefonu véčkové konstrukce, avšak zde bude zřejmě plnit pouze estetickou funkci. Vyfotografovaný kus je vyveden v křiklavě červené barvě, ovšem jistě se dočkáme i jiných barevných variant.

Vivo X90 Pro Plus

Spekuluje se o tom, že hlavní fotoaparát Vivo X90 Pro+ bude postaven na 1″ snímači Sony IMX989 s rozlišením 50 megapixelů, chybět nemá ani periskopický teleobjektiv. Zařízení by mělo přijít na trh minimálně v konfiguraci s 12 GB RAM a 256GB úložištěm, možná se však dočkáme i dalších.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku