TOPlist

Vivid Entertainment chce žalovat HTC za zneužití ochranné známky

Dnes vám přinášíme informaci o kauze, která se neobjevuje každý den. Americký producent filmů pro dospělé Vivid Entertainment tvrdí, že došlo k porušení ochranné známky ze strany tchajwanského výrobce HTC. Konkrétní obvinění se týká nedávno představeného smartphonu HTC Vivid, jež má svým názvem naznačovat spojitost s výše uvedeným producentem pornografických filmů. Společnost Vivid Entertainment, která světu přinesla hvězdy jako je například Kim Kardashian, se obává o své spotřebitele, kteří by se mohli mylně domnívat, že HTC Vivid patří mezi její produkty.

-

Že se nejedná pouze o žert potvrzuje i stížnost, kterou před několika dny obdrželo americké zastoupení společnosti HTC. V něm stojí, že pokud výrobce nezmění název svého smartphonu do 21. listopadu, bude muset čelit soudnímu řízení. Právník Marek Hoffman zastupující společnost Vivid v oficiálním prohlášení uvedl, že HTC Vivid svým názvem vytváří falešný dojem přidruženosti k americké filmové společnosti a jejím produktům. Americké zastoupení HTC se vůči této kauze chová zatím zdrženlivě. Na otázky novinářů odpovědělo, že v současné době bere celý problém na vědomí a stížnost přezkoumává. Nicméně další informace prý neprozradí, dokud nebude celá záležitost vyřešena. 

Zdroj: Androidauthority

Autor článku Richard Streit
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku