Domů » Bleskovky » Virtuální realita už i na tobogánu: Aquapalace představil novou atrakci

Virtuální realita už i na tobogánu: Aquapalace představil novou atrakci

Aquapalace Praha představil tento měsíc návštěvníkům novou atrakci, která staví na využívání virtuální reality. Zájemci tak mohou třeba vycestovat do vesmíru nebo se vydat na průzkum nebeské oblohy. Umožní jim to celosvětově první zařízení spojující vodní atrakci a virtuální realitu VR Slide, která byla vytvořena v americkém Silicon Valley.

VR Slide: s brýlemi na tobogán

Zařízení z produkce Ballast Technologies jako první kombinuje jízdu na tobogánu a audiovizuální zážitek. Člověka dokáže přenést do prostředí vesmíru, kde bude moci zkoumat mléčnou dráhu a cizí planety nebo na nebeskou oblohu, kde navštíví vzdušný a mraky obklopený bájný chrám. Atraktivní podívanou má umocnit dynamický pohyb, který člověk zažívá při sjezdu tobogánu.

VRSlide – Now Open at Galaxy Erding

„Poslední překážkou, která dosud bránila užít si virtuální realitu naplno, bylo omezení pohybu. Atrakce VR Slide je první svého druhu, která toto překonává. Spatřujeme v ní začátek nové éry vodní zábavy, která bude v budoucnu raketově růst,“uvádí Sirko Adler, zástupce dodavatele technologie distribuční společnosti Wiegand Maelzer.

Technologickou stránku zajišťují speciální vodotěsné brýle, které poskytují 360stupňový pohled do okolního prostředí. Synchronizace pohybu a obrazu je dosaženo díky sledovacímu systému, který byl vyvinut přímo pro tento účel a který dokáže přesně určit, kde se jedoucí právě nachází. Prožitek podpoří také doprovodný zvuk a přímý kontakt s vodou, která během jízdy tobogánem proudí.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments