Domů » Bleskovky » Virtuální operátor Tesco Mobile dnes spustil své služby v ČR

Virtuální operátor Tesco Mobile dnes spustil své služby v ČR

Od dnešního dne začíná na českém trhu působit další virtuální operátor – Tesco Mobile. Ten všechny služby nabízí zákazníkům bez závazků, cílovou skupinou jsou rodiny a komunity. Od dnešního rána si zákazníci mohou v obchodech Tesco zakoupit a aktivovat SIM karty. V provozu již je i zákaznická linka 841 11 22 55 a webové stránky, včetně zákaznické samoobsluhy.

„Česká republika je šestým trhem na světě, kde společnost Tesco uvádí na trh tuto inovativní službu. V Česku je naším partnerem společnost Telefónica,” říká Lucie Hadaričová, generální manažerka Tesco Mobile. který je na českém trhu společností typu joint venture, kde obě strany, Tesco Stores ČR a Telefónica Czech Republic, drží stejný podíl. Nový mobilní virtuální operátor bude těžit nejen ze spojení distribuční sítě a zákaznického servisu Tesco a z technologií Telefóniky, ale také z rozsáhlých mezinárodních zkušeností Tesco mobile na ostatních trzích. Na mateřském trhu ve Velké Británii je Tesco Mobile zákazníky opakovaně oceňován právě za přístup k nim a během 10 let fungování získal více než 3 miliony uživatelů.

 
V balení najdete SIM kartu klasické velikosti s možností „vyloupnout si“ menší microSIM

Tesco Mobile v několika bodech

 • Základní balíček se SIM kartou vyjde na 150 korun a obsahuje kredit ve stejné výši. K dostání je ve všech obchodech Tesco a postupně, během několika dnů, i v obchodech Žabka. Dobíjet je možné nejen v těchto obchodech, ale i v rozsáhlé síti partnerů jako je Sazka, či na terminálech sítě Lekkerland (na čerpacích stanicích, v trafikách apod.).
 • Aktivace SIM karty je velmi jednoduchá – stačí vložit SIM kartu do telefonu, zadat PIN, který je vytištěn na nosiči SIM karty, a provést jakoukoli placenou operaci (zahájit hovor, poslat SMS, připojit se k internetu nebo si dobít kredit). Veškeré služby si pak zákazník může nastavit sám pomocí několika SMS dle návodu na obalu SIM karty.
 • Stejně jednoduché je i přenést si číslo k Tesco Mobile. Po zakoupení karty Vás přenosem provede jednoduchá aplikace na stránkách operátora.
 • Nejvýhodnější nabídka je pro rodiny a přátele, kteří si po aktivaci Clubcard balíčku za 300 korun mohou volat v Tesco Mobile bez jakýchkoli omezení. Clubcard balíček také nabízí výhodné volání a SMS mimo Tesco Mobile, neboť v sobě obsahuje i 120 minut a 60 sms na volání mimo Tesco mobile. Po vyčerpání těchto volných jednotek zákazník volá a píše mimo Tesco Mobile za standardní tarif.
 • Na jednu Clubcard lze aktivovat balíček až u 10 SIM karet.
 • Pokud si zákazník neaktivuje Clubcard balíček, minuta hovoru v rámci Tesco Mobile stojí 1,50 Kč, mimo Tesco Mobile 2,90 Kč a SMS vždy 1,50 Kč.
 • Připraveny jsou i 3 datové balíčky: 150MB za 150 Kč, 400MB za 250 Kč a 1GB za 350Kč. Pokud zákazník vyčerpá FUP limit ještě před vypršením platnosti balíčku, může si jej jednoduše resetovat pomocí SMS INTERNET R, která bude zpoplatněna pouze jednorázovou částkou 100 Kč v případě všech tří balíčků.
 • Pokud si bude chtít zákazník koupit i telefon, může si vybrat v každém hypermarketu Tesco z nabídky 8 telefonů od těch nejjednodušších, až po smartphony. Nejlevnější telefon stojí pod šest set korun, nejvyspělejší smartphone v této nabídce je Samsung Galaxy S3mini – aktuálně v akci za 6400 Kč.

Další informace a kompletní ceník Tesco Mobile naleznete v tomto článku.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Diskuze k článku

 1. Nicole (neregistrovaný)

  Dobrý den potrebovala bych zjistit me cislo :) vubec jsi ho nepamatuji a od simkarty uz nic nemam

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).