Domů » Bleskovky » Vidíte dobře? Nová česká aplikace umožňuje otestovat zrak z pohodlí domova

Vidíte dobře? Nová česká aplikace umožňuje otestovat zrak z pohodlí domova

Společnost Opticon provozující síť optik v ČR a SR vyvinula ve spolupráci s Autoklubem České republiky novou aplikaci, která slibuje rychle otestovat váš zrak. Novinka nese jméno Vidíš dobře a je dostupná pro Android i iOS.

Vidíš dobře
Vidíš dobře
Autor: Pavel Tichý
Cena: zdarma
‎Vidíš dobře
‎Vidíš dobře
Cena: zdarma

Aplikace je určena pro širokou veřejnost a cílí jak na stávající uživatele brýlí, tak lidi zdánlivě bez zrakové vady. U lidí, kteří brýle nenosí, slouží k otestování ostrosti vidění a určení, zda je vhodné zrak přeměřit u odborníka. Pro ty, kteří už brýle nosí, poslouží jako kontrola stávajících dioptrií. Ty se totiž v průběhu času mohou měnit. Menších změn si podle odborníků nemusíme v běžném životě ani všimnout, ale mohou působit například bolesti hlavy či pálení očí z důvodu přilišného namáhání v nevyhovujících brýlích.

Otestujte svůj zrak / Jak funguje aplikace VIDÍŠ DOBŘE

Před vyzkoušením aplikace musíte provést spárování s počítačem pomocí QR kódu. Obrazovka PC totiž bude sloužit ke zobrazení kontrolních vzorů, které se budete snažit rozpoznat ze vzdálenosti dvou metrů.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments