Videorecenze Tivizen Pico Android: DVB-T TV tuner do kapsy

Tivizen všem televizním maniakům nabízí netradiční příslušenství v podobně DVB-T TV tuneru pro mobilní zařízení s Androidem a iOS. Pojďme si ukázat, co může nabídnout (videorecenze).

Společnost Tivizen se specializuje na výrobu nejrůznějších zařízení, která umožňují příjem digitálního televizního vysílání. V dnešní videorecenzi si představíme zajímavé příslušenství pro zařízení s Androidem – DVB-T přijímač Pico s microUSB konektorem. Kromě této varianty Tivizen vyrábí také speciální verzi pro tablet Galaxy Tab či iPhone a iPad. K dispozici je také dražší WiFi varianta (Tivizen Nano) pro zařízení, která nedisponují microUSB konektorem (kompatibilní se systémy Android a iOS).

  

Technické parametry

  • automatické vyhledávání všech kanálů 6/7/8 MHz
  • podpora detekce zvuku standardu DVB-T
  • podpora funkce záznamu videa a časového posunu
  • Rozlišení videa: DVB-T: 640×480 px, ISDB-T: 320×240 px
  • EPG televizní průvodce (přehled vysílaných pořadů u jednotlivých kanálů, bohužel bez podpory diakritiky)

Tivizen Pico Android: DVB-T TV tuner pro Android s microUSB (videopohled)

Prvotní konfigurace

Ještě než DVB-T přijímač připojíte do svého zařízení, doporučujeme na stránkách výrobce ověřit, zda je kompatibilní právě s vaším telefonem. V praxi jsme se totiž přesvědčili, že ne se všemi telefony Tivizen Pico funguje. První podmínkou je Android ve verzi 4.0 a vyšší, ale ani v tomto případě nemáte vyhráno. Tivizen uvádí, že přijímač aktuálně funguje na Samsungu Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy Nexus, Galaxy Note, Sony Xperia P, Xperia S, Xperia Ion, Xperia Mini Pro či LG Optimus 4X HD. Dále jej můžete používat na všech tabletech Archos Gen 10 a Nexusu 7. Výčet tedy není nijak rozsáhlý, nicméně v budoucnu by se podpora měla rozšířit i na další telefony.

  

Pokud jste v seznamu nalezli své zařízení, máte vyhráno. Před zasunutím DVB-T tuneru do microUSB konektoru je ale nutné stáhnout samotnou aplikaci pro sledování vysílání z Google Play. Pokud program stáhnete na nekompatibilním zařízení, objeví se při spuštění hláška, že se nepodařilo detekovat hardware (viz naše videorecenze).

-

Na kompatibilních telefonech dojde po spuštění k vyhledání dostupných kanálů (TV + rádio). Tento krok doporučuji provádět na volném prostranství, kde je signál silnější. Když jsem příjem testoval uvnitř budovy, nepodařilo se mi naladit žádnou stanici, anténa tedy není příliš výkonná a rozhodně by bylo prima, kdyby výrobce v balení dodával ještě další externí anténu pro zesílení signálu. Čím blíže jsem se s tunerem přiblížil k oknu, tím lepší citlivost na signál byla, ale stačí se vzdálit třeba o metr a už se objeví výpadky.

  

Výdrž na pomezí dvou až tří hodin

Na testované Sony Xperia ion došlo k úplnému vybití baterie po 2 hodinách a 20 minutách (při maximálním jasu), při snížení svítivosti displeje na poloviční hodnotu můžete výdrž o pár desítek minut prodloužit, ale i tak nečekejte žádné extrémní výsledky. Další vliv na celkovou výdrž má úroveň intenzity signálu.

Nevýhodou tuneru je, že obsazuje právě microUSB konektor a tudíž telefon zároveň nemůžete nabíjet (samotný Tivizen Pico neobsahuje žádný akumulátor). Podobné je to i v případě, že vlastníte telefon s HDMI výstupem (například Xperia ion), který se zpravidla nachází hned vedle microUSB konektoru, nicméně kabel už do něj nepřipojíte, protože jej díky své šířce bude překrývat právě DVB-T tuner.

  

Tivizen Pico DVB-T tuner je určený především pro ty uživatele, kteří by rádi na cestách nebo v terénu sledovali své oblíbené pořady. Vzhledem k velikosti příslušenství a hmotnosti pouhých 12 gramů o něm při přenášení téměř nebudete vědět. Jen je nutné počítat s tím, že si sledování televize příliš dlouho neužijete, protože se vaše zařízení po pár hodinách přihlásí o nabití.

Dalším záporem je cena, téměř 2 200 Kč rozhodně není málo, i když v nabídkách některých e-shopů jej můžete nalézt za lepší cenu. Výrobce by měl také zapracovat na podpoře více zařízení a opravit chybějící diakritiku při zobrazování názvů pořadů jednotlivých stanic. Pokud byste si s kompatibilitou svého telefonu nebyli jisti, můžete se zastavit na pobočku společnosti Sunnysoft a DVB-T tuner si otestovat.

Za zapůjčení děkujeme společnosti Sunnysoft, u které si toto zajímavé příslušenství můžete zakoupit.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku