Videopohled na prototyp voděodolného Fujitsu s Tegrou 3 a Androidem 4.0

Na stánku společnosti Fujitsu jsme se měli možnost seznámit také s prototypem smartphonu, který nás zaujal hned několika zajímavými funkcemi. Čelní straně dominuje 4,6″ IPS displej s rozlišením 720 x 1280 pixelů. V útrobách telefonu se nachází čtyřjádrový čipset Tegra 3 od NVidie, 1 GB operační paměti a nechybí ani podpora LTE. Prototyp běžel na operačním systému Android ve verzi 4.0 „Ice Cream Sandwich“. Na zádech telefonu se kromě čočky 13,1Mpx fotoaparátu nachází i snímač otisku prstů a v dnešní době již opomíjený infračervený port. Nad displejem jsme objevili netradiční RGB senzor, který se stará o sytost a vyvažování barevných odstínů na základě světelných podmínek. I v tomto případě je tělo smartphonu vodotěsné a prachuvzdorné. Zatím však není jisté, zda se tenhle zajímavý kousek dostane na trh, Fujitsu by s ním ale rozhodně slavilo úspěch.

   

  

   
Na úplně poslední fotografii je vidět nejen objektiv přední kamerky pro videohovory, ale také světelný senzor, RGB senzor a proximity senzor 

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *