Videoeditor na YouTube končí: k dispozici je prý dostatek alternativ

Jednoduchý editor videa byl na YouTube přítomen v podstatě od nepaměti, ale nyní končí. Google překvapivý krok obhajuje dostatkem freewarových i placených videoeditorů třetích stran.

Takto integrovaný YouTube editor vypadá. 20. září zmizí.

YouTube definitivně editor vypne 20. září tohoto roku a spolu s ním odstraní i nástroje pro tvorbu video slideshow z fotografií. Zachovány zůstanou pouze jednoduché nástroje pro úpravu již nahraných videí, ale nebude možné je upravovat předem jako doposud. Na změnu upozorňuje výrazný banner, který vám zároveň dává vědět, že rozpracované projekty je nutné do zmiňovaného data ukončit či exportovat, jinak o ně přijdete.

Proč se takto Google rozhodl není jasné – možná chce tímto způsobem zvýšit technickou kvalitu videí a zbavit se otravných slideshow z fotografií. Jisté ale je, že spoustě příležitostných tvůrců obsahu na YouTube tato změna značně znepříjemní život.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku