Domů » Bleskovky » Videoeditor na YouTube končí: k dispozici je prý dostatek alternativ

Videoeditor na YouTube končí: k dispozici je prý dostatek alternativ

Jednoduchý editor videa byl na YouTube přítomen v podstatě od nepaměti, ale nyní končí. Google překvapivý krok obhajuje dostatkem freewarových i placených videoeditorů třetích stran.

Takto integrovaný YouTube editor vypadá. 20. září zmizí.

YouTube definitivně editor vypne 20. září tohoto roku a spolu s ním odstraní i nástroje pro tvorbu video slideshow z fotografií. Zachovány zůstanou pouze jednoduché nástroje pro úpravu již nahraných videí, ale nebude možné je upravovat předem jako doposud. Na změnu upozorňuje výrazný banner, který vám zároveň dává vědět, že rozpracované projekty je nutné do zmiňovaného data ukončit či exportovat, jinak o ně přijdete.

Proč se takto Google rozhodl není jasné – možná chce tímto způsobem zvýšit technickou kvalitu videí a zbavit se otravných slideshow z fotografií. Jisté ale je, že spoustě příležitostných tvůrců obsahu na YouTube tato změna značně znepříjemní život.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

4 komentářů

  1. To mě štve. Movie Maker se mi na Windows nedaří sehnat bez toho abych nechytil vir od neověřeného zdroje a učit se a shánět speciální software se mi nechce. Tento editor byl skvělý. Absolutně vyhovoval na střihy. Nechápu proč to vypínají a tuto funkci mažou.

    • Tomáš Krompolc

      V podzimním updatu Windows 10 (Fall Creators Update) bude nová aplikace Story Remix, což je vlastně vylepšený Movie Maker. Třeba vám bude vyhovovat ;)

      • Také jsem ho spokojeně používal, sice byl dost jednoduchý, ale na to moje šmrdlání stačil. Pokud v těch desítkách něco bude, tak jedině dobře.

  2. Mám Insider a ze story remixu mi nejde exportovat video. :(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).