Domů » Bleskovky » Video: Windows Phone 8.1 na Nokii Lumia 630 a představení celé řady nových aplikací

Video: Windows Phone 8.1 na Nokii Lumia 630 a představení celé řady nových aplikací

Představení operačního systému Windows Phone 8.1 se nezadržitelně blíží, dočkáme se 2. dubna a společně s novou verzí budou představen i nové Lumie. Horkým kandidátem je evropská verze modelu Icon, která by měla mít označení Lumia 930, a pak také levnější Lumia 630. Právě ta se společně s Windows Phone 8.1 objevila na novém videu z Číny. Kvalita záznamu není příliš dobrá, video je navíc hodně roztřesené, ale přesto si na něm můžeme prohlédnout několik novinek.

Kromě „Action centra“ (centrum akcí) je to nová aplikace pro poslech podcastů a FM rádia, obchod s aplikacemi s novou grafikou, vylepšený Internet Explorer, nová aplikace pro práci s fotografiemi, fotoaparát a další nástroje (Storage Sense, Battery Sense a Data Sense). Zajímavé je, že ve videu chybí ukázka hlasové asistentky Cortana, která by ve Windows Phone 8.1 rovněž neměla chybět.

Windows Phone 8 1 on a Lumia 630

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

 1. Ondřej (neregistrovaný)

  To jsem zvědavý, jestli to fakt bude bez LED diody. Pokud fakt a dají tomu cenu okolo 5 tisíc, tak se s tím můžou vyfotit. Akroát budou muset za dobrých světelných podmínek… :-)

 2. IceLuke (neregistrovaný)

  Tohle nechápu, každý kdo natočí nějaký nepředstavený telefon má při ruce telefon co natáčí v maximálním rozlišení 360p ?

 3. Jj tiez tomu nechapem :-D v cine kde je za 90eur osemjadro ma po ruke nejakú nokiu z roku pána :-D

 4. A jestli je to ten telefon ze kterého nedávno unikli některé informace potvrzující VPNku nebo tapetu na dlaždicích, tak to fotil týpek iPhonem.

 5. Knoxx (neregistrovaný)

  Začínám pochybovat, že představí 930ku plný internet lumie 630.. pochybuji, že by se jim podařilo ji utajit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).