Domů » Bleskovky » Video: Vlastní tapeta ve Windows Phone 8.1 s parallax efektem

Video: Vlastní tapeta ve Windows Phone 8.1 s parallax efektem

Na začátku tohoto měsíce jsme vás informovali o tom, že ve Windows Phone 8.1 půjde nastavit vlastní tapetu na pozadí dlaždic hlavní obrazovky. Tato spekulace se dnes potvrdila a nová funkce vypadá velice zajímavě.

Obrázek totiž nebude schován pod dlaždicemi, ani dlaždice nebudou průhledné, ale na místo toho bude možné kromě klasických barev zvolit libovolný obrázek, který bude na těchto čtvercích a obdelnících rozkouskován. Aplikace, které nectí systémové barvy, jako například Nokia HERE, si zřejmě zachovají vlastní barvu, což je vidět i na přiloženém videu.

Windows Phone 8.1 Start screen backgrounds

Microsoft však při zobrazování tapety využívá tzv. parallax efekt, který se objevil například v iOS 7. Ve Windows Phone 8.1 ale bude mnohem výraznější, a to zejména při posouvání dlaždic ve vertikálním směru.

  

Mimo této změny bychom se měli dočkat také možnosti nechat si zobrazit třetí sloupec dlaždic na libovolném zařízení. Dosud tato funkcionalita byla omezena na telefony s vyšší úhlopříčkou. Vypadá to tedy, že nás čeká velká smršť novinek, které budou oficiálně představeny už 2. dubna na konferenci Build.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

88 komentářů

 1. gaspic (neregistrovaný)

  Dobrý dost.

 2. Jou (neregistrovaný)

  No, tak parallax efekt. Dobry no, jenze to v UI WP nedava vubec smysl a zhorsuje to citelnost celyho homescreenu. Proste fekt ale jinak uplne mimo. Takze kdo pouziva telefon nejen na hrani, tak to bude mit vypnuty nebo tam da obrazek jednobarevny, u nej bude parallax na 2 veci.

  • Však komu to vyhovovat nebude, ten vlastní tapetu na hlavní obrazovce používat nemusí a vše zůstane při starém.

  • Johny (neregistrovaný)

   Je to naprostej nesmysl. Přesně jak řiká jou. Ikony a piktogramy mají sloužit k rychlé navigaci a jsou odvyslé od barevnosti, kontrastu, tvaru a v případě takovéhoto systému od umístění. Tohle zabíjí všechny 3 základní prvky a zbývá jen umístění, které se mění scrollem a ještě aby toho nebylo málo, tak scrollem s paralax efektem. Totální mimóza a jen další krok zpátky. Furt doufam, že to je nějakej hoax, protože takovouhle stvůrnost by nepředvedl ani student soukromé střední umělecké školy v prvnim ročníku.

   A ještě jedna věc. Nemá to lautr nic společnýho s filosofii a jednotným designem systému. Jestli to bude skutečně takle, WP budou naprostým paskvilem, kdy na lockscreenu bude duotone glance, pak se odemkne na tapetu a z toho na dlaždice s paralaxem, které budou proklikávat hloubš do systému kde bude klasické skromné Metro. Naprostá šílenost.

  • Tomee (neregistrovaný)

   Já se tak těšil na dlaždice s vlastní tapetou a oni udělají toto, kdy se dlaždice budou „vznášet“ nad tapetou! :D

   absolutně se to nehodí k designu celého prostředí…ta jednoduchost metra, modern ui či jak se tomu vlastně říká, to bylo to co mě hned po rychlosti a stabilitě systému fascinovalo..

   a po přečtení tvého posledního odstavce mám doslova skepsi nad WP 8.1 :(

  • Ja vás vôbec nechápem. Veď je to len MOŽNOSŤ, nie nutnosť, kto to nebude chcieť, ten bude mať presne taký istý homescreen ako doteraz. Ja si tiež zrejme nebudem dávať na pozadie žiadny obrázok, ale už som na webe videl rôzne mockupy a všetko závisí od toho, aké pozadie sa použije.

   Najprv reči, ako je zle, že je honescreen nudný, teraz zas je to zle, lebo je to neprehľadné…tak si vyberte.

  • Johny (neregistrovaný)

   Jenže možnost, která kur*í funkčnost. Tohle není správné řešení perzonalizace systému. Tímto se to nevyřeší. Bohužel ale bude pravděpodobně na dlouhou dobu konečné. Samozřejmě není to ve všech bodech blbé. Pokud se tam dá jen jedna barva nebo nějaký gradient, abstraktní jednobarevné pozadí, bude to stále „funkční“ jako předtím. Bohužel většina lidí si chce perzonalizovat telefon jinak a těm se snaží MS tímto vyjít vstříc. A to je chyba, protože pokud já si budu do telefonu chtít dát jinou fotku, najednou ten system ztratí jednu ze svých základních funkcí: přímost.

   Dám ti k tomu přirovnání. Představ si, že si koupíš hrnek a oni ti k tomu daj možnost, že v něm můžeš mít díru, protože to bude dobrej květináč. Ok, ale už to prostě nebude fungovat jako hrnek – tedy pokud si jí nezacpeš prstem (nedáš si tam jednobarevné nebo gradient).

  • Johny (neregistrovaný)

   [odkaz] Tady pro ilustraci, je vidět jak se ta čitelnost hrozně rychle strácí už při minimu přidaných prvků. Tohle prostě není dobré řešení.

  • „Jenže možnost, která kur*í funkčnost.“ Tím pádem, když má Android možnost kompletně upravit všechno, rootnout atd.. tak tím vlastně kurví komplet systém.. je to tak?

  • Ešte raz – všetko závisí oba od toho, aký obrázok zvolíš do podkladu. Vôbec to nemusí, ako vravíš, kur*iť funkčnosť. Na serveri WPCentral je dosť veľa príkladov pekných homescreenov aj s pozadím a je to úplne v pohode funkčné bez toho, aby utrpela prehľadnosť. Btw upravovať farebnosť tiles môžeš už teraz cez rôzne aplikácie. A ako píše užívateľ nado mnou, parallax efekt je vo WP široko používaný už teraz – hub Obrázky, hub Ľudia atď.

  • Johny (neregistrovaný)

   Dobře chytráci. Tohle je super designové řešení, nejlepší na současném trhu pro perzonalizaci systemu a jde to přesně s koncepcí celých WP! Dřív to tam nebylo, protože nebyl odladěný system, ale teď je a tak můžem mít na pozadí paralax… – nejhorší vlastnost je zabedněnost.

  • Johny (neregistrovaný)

   Jen doufam, že se to objeví i u dekstopových Windowsů, abychom mohli mít jednu tapetu na pozadí a druhou tapetu na tilech… to pak bude žůůůžo!

  • Tak už konečně pochop, že někomu se to prostě líbí a jestli si tím znepřehlední homescreen, tak je to jen a jen jeho problém. Když budu mít homescreen narvaný dlaždicema všechny o minimální velikosti, tak to bude nepřehledné i bez tapety.

  • Jou (neregistrovaný)

   Ten Parallax efekt ve skutecnosti celou vec pri scrollovani jen zhorsuje, protoze i ruzne informacni prvky na dlazdicich se pri scrollu dostavaji na ruznou cast gradientu, takze napr svetle prvky na svetlejsi cast. Proste UI fail, jako … Prase.

  • Áno, v tomto máš pravdu. Najhoršia vlastnosť je zabednenosť. Tak sa tým riaď.

  • Johny (neregistrovaný)

   Zaklinac: Jo, vůbec nečteš co píšu. Já ti řikam, proč tahle funkce stojí za prd, dávám ti faktickou argumentaci o principech funkce piktogramů a ikon a ty mi na to řekneš, že existují případy, kdy to nemusí být tak hrozné (což jsem zmínil), že se to dá vypnout a nebo že paralax už v sytému je. Nic z toho nemění nic na faktu, že tohle je nejhorší způsob, jak pracovat s navigací v sytému – mít pod ní neustále proměnlivé pozadí. A třeba se postav na hlavu a odrážej ušima, tohle je ryzí fakt.

  • Johny (neregistrovaný)

   abys mi zas neodpověděl nějakou pí*ovinu, já se bavim o samotném řešení toho, jak aplikovat tapetu na pozadí, ne o tom, jestli je dobře nebo špatně mít možnost aplikovat tapetu na pozadí nebo jestli se může scrollovat s parallaxem.

  • JOHNY: „Dobře chytráci. Tohle je super designové řešení, nejlepší na současném trhu pro perzonalizaci systemu a jde to přesně s koncepcí celých WP! Dřív to tam nebylo, protože nebyl odladěný system, ale teď je a tak můžem mít na pozadí paralax… – nejhorší vlastnost je zabedněnost.“

   Ty si vůl jak anděl :D Pořád je to jen možnost. Když se ti bude nové řešení líbit, tak si tam tapetu dáš a budeš spokojený. Pokud se ti to líbit nebude, tak zůstaneš u klasického metra. Kde vidíš problém?

  • ale má to jednu výhodu, možete si dať jednofarebný obrazok, tym padom si môžete dať farbu dlaždic aku chcete :D

  • CHMELDAS: problem je vtom že neznaša WP. Podobnych zbytočnosti ma na Androide 1000x viac, stale je to len možnosť nie nutnosť, takže….

  • To, že ty vyhlásiš, že to stojí za prd, nie je žiadna „faktická argumentácia“, iba tvoj názor. Ktorý navyše podávaš ako sedliak, ty „pi*ovina“.

  • JOU (neregistrovaný)

   No, jenze u metra barva dlazdic zaroven ladila s barvou prvku celeho UI. Takze kdyz si tam das vlastni „vobrazek“, tak ti stejne nebude ladi se zbytkem UI. Nebo snad budes mit jak listecky na dlazdicich tak u vsech barevnych prvku v celem UI? Nebudes.

   Proste se smrte ze tohle je fail, ktery se zatim snad bude dat vypnout. MS chce za kazdou cenu tapetu na HS… Dopadlo to tak jak to dopadlo.

  • Ne, MS jí tam uršitě nechtěl, tu si vyprosili desítkami výkřiků uživatelé. I tady když dáš prohledat diskusi, najdeš spoustu nářků, že WP neumí si dát tapetu támhle a onde..

  • Johny (neregistrovaný)

   Jo, jenze jde o zpusob, jak to tam implementovali. Tohle je proste spatne a uzavira to moznost jakemukoliv inteligentnejsimu reseni do budoucna. Je to spatne pro symoboly a bohuzel jeste hur pro jemnou typografii.Spis mi to prijde jako natruc ukazat: koukejte jak jsou ty wallpapery spatne.

  • „Ne, MS jí tam uršitě nechtěl…“

   Co to je za nesmysl? Kdyby ji tam MS nechtěl, tak by ji tam prostě nedal a tečka.

  • jase (neregistrovaný)

   johny: musim uznat, že ten obrázek vpravo už moc přehledný není, ale prostřední(s jinou barvou, otázkou vkusu), vypadá luxusně. Osobně bych si tam dal nějaké lehké změny zvýraznění barvy, jako je to na prostředním obrázku a bude to nádhera.

 3. fero (neregistrovaný)

  Teoreticky tímto se rozšiřují i barvy dlaždic na neomezeně, jelikož si můžete zvolit i místo obrázku jakoukoliv barevnou tapetu :)

  • Škoda, že se to bude muset takto obcházet. Já bych tam dal normální color picker omezený jen na různé hodnoty HSV, aby se na to dalo ještě dívat.

 4. Pogratulujme Microsoftu, ze po nekolika letech implementoval funkci dostupnou jiz napriklad na Vodafone 845, tedy android 2.1 ;)

  • petr (neregistrovaný)

   Po kolika letech? Microsft stavěj WP zcela od základu, Takže musel spousta věcí omezit aby se mu nestávalo,že se ten systém bude hroutit a podobně. Už slyším ty nářky a to kvičení. No MS vypustil systém,kterej věčně padá a kdo ví co ještě. Takhle vypustily systém,kterej se postupně vyvíjí a přidává nové a nové funkce,které má nestabilní Android od verze nevím které. Jenaby bylo jasno nemám Wp a ani nejsem fanatický fanoušek MS jen mě vadí tyhle hloupý kecy.

  • zrovna „nestabilni android“ bych netvrdil, zrovna dnes vecer na konkurencnim webu vysla statistika „padavosti“ app droid vs iOS a … no nebudu rikat kdo vyhral, doporucuji ti to si to precist.

   A jen tak naokraj, ty si myslis, ze Android se proste odnekud „zjevil“, ze nebyl napsan zcela od zakladu?

  • Tomee (neregistrovaný)

   No podle mého, android je doopravdy při nejmenším nestabilní, už sám o sobě, a nejde ani tak o „padavost“ aplikací (článek o statistice je na polemiku) ale i při obecném užití samotného prostředí systému a těch otřesných grafických nadstavb různých výrobců…

   (je to můj subjektivní pocit, kdy jsem používal všechny tři systémy)

   a odpověď na tvou otázku na okraj: Ne, android není napsán od základu, jelikož jeho základ začíná až tam kde Linux končí :)

  • ANDYS: MS má paralaxní scrolling ve WP od počátku, stačí se podívat do HUBU lidé, hudba nebo fotky.. Takže zcela zbytený trolling a hloupý z tvé strany

  • Tomee: tim chces rict, ze je nestabilni diky toho, ze vychazi z jednoho z nejstabilnejsich systemu, jehoz uptime dosahuje radove ROKY?

   mimonaut: tento clanek je ale o pozadi „homescreenu“, nikoliv nejakych programech.

  • Tomee (neregistrovaný)

   Ne :D Tím jsem odpovídal na tvou otázku, že android není napsán úplně od začátku. Otázku kterou jsi položil mimochodem a nemá s prvním odstavcem nic společného…

   Nemám nic proti androidu (sám mám nexus 7 2013) ale do telefonu jej už nechci.. (upřimně přiznám, že na apple už nemám a vadila mi ta nekompabilita s pc a celková uzavřenost systému) ale každý kdo má trochu otevřené oči a nestojí si za svým jen „bo android, a jen ten“ musí uznat že napříč celému os je prostě wp svižnější a stabilnější systém…

   ps: kamarád mi říkal, že to tak je, ale u telefonu od 9 nahoru není problém a v podstatě všechny jedou plynule a mrznou jen sem tam…odpověděl jsem mu na to, že telefony s WP jedou stejně ať jsou za 3500 nebo 15000

  • policak (neregistrovaný)

   Jsem rad, ze to vim, po špatné zkušenosti s LUMIA 520 jsem si říkal, ze jsem neměl šetřit a chtěl jsem dat Nokii ještě šanci s vyšší řadou, ale ty jsi mi ušetřil peníze. Dobře ze to vim, ze bych si nepomoh.

  • Hezky receno Policak :)

   Ono OS, ktery ma bliz k RTOS pobezi v realu vzdy plynuleji nezli OS, jez prioritizuje vykreslovani pred systemovymi operacemi.

  • ANDYS: já se bavím o systému, nikoliv o „nějakých programech“ :-D

   Bylo by dobré, kdybys příště než začneš trolovat nabyl nějaké základní vědomosti o tom, jak ten WP vlastně vypadá..

   Jinak tvůj příspěvek vypadá poněkud směšně.

  • mimonaut: Ale tento clanek je o POZADI PLOCHY. Nikoliv o systemu. Nikoliv o jednotlivych PROGRAMECH systemu (hub lide, hudba, fotky).

  • Aha, tak pokud označuješ části systému programy, tak se asi opravdu není o čem bavit :)

  • a co jineho to je, nezli samostatne spustena aplikace? Nebo mi snad chces tvrdit, ze veskere tyto funkce jsou spusteny neustale v pozadi? Pochybuji :) Nebo analogie k desktopu – windows media player (hudba ve windows), Galerie (fotky ve windows), outlook („hub“ pro komunikaci) – to vse jsou nedilne soucasti systemu? Ale prosimte :)

 5. Mě se to docela líbí.. lidi to chtěli, lidi to dostali.. Asi to sice vyzkouším a pak zas vypnu, ale efekt je to pěknej a spoustě lidí to udělá radost..

  Nechápu, proč se lidé rozčilují, že je to hnusné a nepřehledné a buhví co – vždyť to vůbec nemusí použít. Hlavní je, že je na výběr.

 6. Mě osobně se to nelíbí. Celé je to závislé na použité tapetě (a že někteří budou schopni tam narvat šílenosti). Navíc dokud se nevyžaduje průhledné pozadí dlaždice a věci typu HERE Drive, Skype, Xbox apod. tam stejně budou zářit vlastními barvami, nebude to vůbec hezké.

  Já bych mnohem více ocenil, kdyby bylo možné dát si jako motiv celého telefonu vlastní barvu. Nebo jednotlivým dlaždicím přiřadit vlastní barvu.

  Toto je podle mě nepřehledná a zbytečná funkce. Další ústupek trollům, kteří se WP vysmívají, že je příliš strohý (přestože jeho množství efektů může spousta OS závidět).

  Kdyby radši rozšířili funkčnost dlaždic, přidali jim nové funkce, zlepšili ty stávající. A ne z toho dělali ošklivé omalovánky. Když si chci koupit omalovánkový OS, na trhu už jich je dost.

  Jak Mimonaut správně poznamenal – parallax efekt je použit u WP v Pivot Pages. A to už spoustu let (déle, jak je na světě iOS).

  Osobně doufám, že to je jen nějaký výmysl a ne skutečný únik. Dozvíme se snad 2.

  • Všichni děláte, jak kdyby to bylo to jediné a hlavní – vždyť i funkčnost dlaždic bude rozšířena. Budou se moci aktualizovat i za 1 minutu, můžeš jich tam mít víc..

  • Však je to volitelné, tak co pořád všichni máte za problém ? Když to budu chtít nastavím a když ne tak nenastavím a jsem na klasickém designu WP.

   Mě se to vcelku líbí, používat to asi nebudu, ale při vhodném nastavení dlaždic to naopak může super doplňovat ty dlaždice, které průhlednost třeba umět nebudou.

  • Spousta OS závidět? Proboha a co přesně? Jen dodatek, včera jsem měl po dlouhé době v ruce L920 a musel jsem se smát těm animacím, co oblbují pomalost a prodlevy v systému oproti Z1 :-)

  • Igor (neregistrovaný)

   Tak neviem, ale ja som čítal, že 1 minútové refreshy dlaždíc nebudú od 8.1, ale sú to plány do budúcich update-ov. 8.5? 9? Ktovie. No jedno je isté. Čím skôr, tým lepšie!

  • „Když si chci koupit omalovánkový OS, na trhu už jich je dost“ Už dost s tímhle. Je to trapný

  • Peete: Ja se směji zase tvým výkrokům.

  • MAREK1: Uživateli Peete se směješ jen ty a další členové klubu WP fans. Ostatní se povětšinou smějí spíše vám, ale samozřejmě nechci za nikoho mluvit, jen mi to tak přijde.

  • SmisekCZ: Už jsi s těmi WP fans opravdu jak silně ohraná deska. Zkus začít být zajímavý i něčím jiným, než opakováním jedné hloupé hlášky pořád dokola…

  • Nevím, proč bych měl vymýšlet něco nového, jen konstatuji realitu. Prostě označení WP fans (fanoušci) mi přijde objektivnější a příjemnější, než když někdo o někom bezdůvodně napíše, že je to hater jen proto, že napsal něco, co se druhému nelíbí. A to označení „hater“ z vašeho fan clubu zaznívá často.

  • Ale jakej náš fanklub? :D Mimo realitu jsi tady ty…

 7. kubco (neregistrovaný)

  Zaseknutym androidom padla sanka pod stol:D android ma paralax taky ale pri scrollovani sa 6x sekne 2x na pohyb nereaguje:D wp go

 8. Jou (neregistrovaný)

  Ja si spis myslim, ze je to chyba mysleni lidi z MS, kteri maji na starost UI. Pokud to bude skutecne ve finalni verzi, tak ikdyz se to dejme tomu bude dat vypnout, porad uz to bude ukazovat, jakym smerem se bude dal pohybovat WP. Uvazoval jsem ze na WP prejdu, protoze v Applu prestali myslet (dukazem jsou nektere zmeny UI v iOS7.x), ale popravde, po tom co jsem videl tyto zmeny, ktere absolutne bori UI filozofii celeho superprehledneho WP, jak spravne nahore pise JOHNY, tak me to zarazilo. Parallax efekt v iOS slouzi k vizualnimu odliseni povrchu s wallpaperem a ikon, ktere jakoby se vznasi nad nim. Parallax zde ale pri pohybu jeste vice znecitelnuje prvky na jednotlivych dlazdicich.

  Takze za me palec dolu.

 9. bio (neregistrovaný)

  Jedním slovem – Hrůza. Obrovsky fail ze strany MS. Místo řešení důležitých problém řeší nesmysly.

  • bio (neregistrovaný)

   *problémů

  • A nevšiml sis, že toto je jedno nepodstatné vylepšení a tu „spoustu důležitých problémů“ řeší update na WP8.1 také?

 10. Michal (neregistrovaný)

  Mě osobně se to nelíbí ale vidím v tom možnost rozšíření možnosti barev, které mi nedostačují. Stáhnu si jakýkoliv obrázek s čistou barvou a můžu si měnit dlaždice na tisíce odstínů :) Jinak obrázek mi přijde hodně nepřehledný

 11. fero (neregistrovaný)

  Já si myslím, že takhle jak je to prezentováno je to celkem hnus, ale určitě lze udělat i pěkné pozadí. Jen nevím co se tu všichni vztekáte, si to necháte vypnuté a je :D

 12. Menty (neregistrovaný)

  Že problém s livetiles přijde mi bylo hned od začátku jasné. Dlaždice se za celou svou dobu prakticky vůbec nezměnily (možnost změny velikosti považuju za nutnost, ne inovaci). Myslím, že některé lidi už začly dlaždice nudit a Microsoft chtěl inovovat, ale ouha. Co s nimi, že? Tohle je jenom způsob, jak zabít dvě mouchy jednou ranou. Hejtrz, který nadávají, že WP neumí tapety a pak taky přijít s nějakou tou „inovací“ dlaždic. A to, že se budou dlažky aktualizovat jednou za minutu, to mělo WP umět už před třema lety. Myslím, že třeba aktivní složky, nebo změna livetile na vlastní velikost by byla daleko větší pecka. Možná ale příště…nebo taky možná nikdy..

  • Jo no, největší inovace pro livetiles by bylo zobrazování v reálným čase a mnohem větší využití než jen číslo. Dlaždice jako takový jsou super nápad, bohužel mají naprosto nevyužitej potenciál a to, že je to teď jen čtverec s číslem nikoho v MS netrápí.

  • Nehovorím, že dlaždice majú potenciál využitý na 100%, ale rozhodne nie je pravda, že je to len štvorec s číslom…možno máš len pripnuté nesprávne aplikácie :)

  • VNavrátil: Čtverec s číslem? Doporučil bych si o WP něco zjistit, než tu začneš šířit lži…

   Ano, dlaždice by se mohly ještě trochu rozšířit, ale že by zobrazovaly jen číslo? Ale prosímtě…

  • VNavratil (neregistrovaný)

   Mceza: WP jsem používal pres rok,takže moc dobře vím, jak vypadá a funguje. Čtverec s číslem by se dalo považovat za takovou nadsázku, ale vpodstatě to tak je, naprosto nevyužitej koncept.

   Jinak nejsem bůhvíjak starej, ale vadí mi že mi tu tykáte, jako kdyby jste mě vozil v kočárku.

  • Menty (neregistrovaný)

   Přesně tak, celkově by WP potřebovalo trochu oživit. Microsoft to ale spíš zabíjí a dělá WP mdlejším a mdlejším – třeba ten foto hub, nechápu proč chtějí odstanit tu přecházející fotku na pozadí a udělat z toho klasikou galerii, jako má iPhone a Android. To už sem ale moc nepatří, to je zas jiný téma. Livetiles mají teď vpodstatě informační charakter, jsou to vpodstatě ikony a widgety. A naprostá pravda je, že by měly dlaždice fungovat v realtime režimu, pak by byla možnost rozšíření daleko větší. Minuta je super, ale pořád to budou jenom ikony.

  • VNavratil:

   1) Jsi neregistrovaný. Nevím tak s kým mluvím. Proto ti tykám. Jsi vůbec ten samý VNavrátil, na kterého jsem reagoval? Opět se ukazuje „užitečnost“ neregistovaných…

   2) Jsme tu na tématickém fóru, kde se scházejí lidé s podobným zaměřením a zájmy, mám zájmů více a všude si tykáme.

   3) Pokud se ti mé tykání nelíbí, je to tvůj problém. Ne můj.

   4) Dlaždice zobrazují to, co vytvoří programátor. Ano, mají svá omezení (časový interval obnovení, omezenou interaktivitu), ale rozhodně nejde jen o čtvereček s číslem. Pokud toto nevíš, tak sis nepřečetl ani základní informace o telefonu, co jsi rok používal…

  • Johny (neregistrovaný)

   mceza nechovej se jako hovado!

   Za 1. to že nevýš s kým mluvíš je naopak výzva k tomu, abys mu vykal, ne tykal.

   2. je sice zvykem, že se na zájmových fórech a tady obzvláště tyká, ale není to nějakým dogmatickým pravidlem

   3. Takže pokud se to někomu nelíbí, je to problém tvůj a tvéjo vychování a pokud on vyžaduje vykání, měl bys mu tedy vykat.

   a) číslice se v seznamech oddělují narozdíl od písmen tečkou, nikoliv závorkou.

   b) smieskovi tu vyčítáte jak je otravnej troll, ty tu zas všechny s oblibou nařkneš že je lhář. Buď tak laskav a sklidni se, protože neni tak těžký tě vypátrat a jednou bys taky mohl dostat po hubě ;-)

  • Johny (neregistrovaný)

   A zhubni, tlusťochu!

  • 1) Pokud není někdo schopný se zaregistrovat nebo alespoň přihlásit, tak mi opravdu za vykání nestojí

   2) Kdo tu mluví o dogmatickém pravidle? Mluvím o vlastní zkušenosti

   3) Pokud se mu to nelíbí, je mi to úpřímně líto, ale nehodlám s tím cokoli dělat. Tj. není to můj problém

   4) Toto není odborná práce, ale pokud mne chceš napomínat, nejdříve sám piš správně (třeba se rozhodni, zda budeš text v seznamu začínat velkým písmenem nebo ne)

   5) Jak mohu nařknout všechny, že je lhář? „Já nemluvit jazyk tvá kmene“. Pokud ale někdo napíše jasnou a očividnou lež, není nic naplat, musím napsat, že píše lži. Tak to je. Je mi to líto.

   A nakonec 6) Osobní útoky? Vážně? Opět a znovu tu jen dokazuješ, co jsi zač…

  • Johny (neregistrovaný)

   Jde o slušnost. O těhlech věcech se s tebou vůbec nemám potřebu dohadovat. Buď seš vychovanej jako slušněj člověk, nebo jako píča. Ty si vizitka tvých rodičů.

   Co se osobních útoků týče, ty jsou tu z tvé strany denodenně na všechny. Neustále někoho urážíš a stejně jako v reálném světě bys měl bejt schopen čelit následkům svých činů. Takže pokračuj, studente informatiky, ale dopředu ti řikam, že si koleduješ. Jak se říká, na hrubý pytel, hrubá záplata ;-)

   PS: Pokud je někdo tlusťoch, není nic naplat, musím napsat, že je tlusťoch. Tak to je, je mi to líto. Jen ještě jedna věc. Kdo je tlustej, je prostě tlustej, ale ne každej, kdo se mýlí je lhář. Ty sám si tu nakecal spoustu sra*ek a nevšiml jsem si, že by měl někdo potřebu se k tobě takle chovat, jako co ty tady předvádíš.

  • :D Už jste i spostý, pane ó velký grafiku? :D

   No jo, jsme v tématu o Windows Phone, tak je potřeba tu udělat trochu bordel, aby se zase všechno mohlo hodit na ty zlé „WP fans“, že? :D

  • Johny (neregistrovaný)

   Jak jsem řekl, každému co si zaslouží :-)

 13. Je to humus, ale lidi to chtějí.

 14. Trolici, už netrolte. Bude to možnost ne nutnost.

  • Evidentně ten komu se to nelíbí, má jinej názor a příjde mu to špatnej směr vývoje, tak je trol. Klasicky

  • To je prostě obrana WP fans – napíšeš cokoli negativního o jejich modle a už jsi u nich vyvrhel, kterého nazývají trolem. Vlastnictví WP telefonu dělá s lidmi divy, jak jde vidět…

  • A jeho nevlastnictví (soudě dle tebe) dělá také divy… WP se ti nelíbí, fajn, tvoje věc. Ale musíš nám to cpát pod každou diskuzí?

  • Nikomu nic necpu, jen jsem se přidal do diskuze. A určitě to nepíšu do každé diskuze, právě naopak.

  • Smiskucz -ty opravdu trollíš pod každou diskuzí.

  • smisekCZ, Johny, Peete atd.. nevim proc stále chodite do temat s WP a rikate same nesmysly a vytvarite trolling a debaty o nicem. Nechapu proc proste nenapíšete „Me se to nelibi, ale mozna nekomu ano. Je dobre ze to není nutnost“.

   Pisete, ze je to o nicem a podobne věci. Nesmysl to není, kdyz to tam je. Nekomu se to bude libit.

   Smartmania: Bylo by dobre kdyby do prispevku, který o dane platfome mohli prispivat jen jeho uzivatele a ne uzivatele jiného OS, kteri ten jiny OS stále shazuji.

   Me je sumak, kdo si jaky OS v mobilu pouziva, hlavne ze mu vyhovuje, ale probuh nepisi, jak ten druhy je prd atd.

   Každý at si pouziva co mu vyhovuje a neshazuje ten druhy.

 15. Lister0 (neregistrovaný)

  Jako uživatel WP musím říct, že je tohle subjektivně dost děs. Zase MS chtěl vyjít vstříc troubům, co chtěli tapetku, jenže dost nešťastným způsobem. Chjo. Změňte teda koncept WP tak, aby tam tapeta nevypadala blbě a WP si zachovalo svou jedinečnost. Dělat nekoncepční ústupky je blbost, přestože je to dobrovolné nastavení.

 16. Tapety u WP nejsou špatný nápad, mě taky něco co by doplnilo tu jednobarevnost chybělo (Nějaký decentní W8 Metro tapety). Jsou správný a designově podařený cesty a pak ty příšerný. Tohle je bohužel ta druhá varianta. Například tohle je super

  [odkaz]

  [odkaz]

 17. Kazeasch (neregistrovaný)

  Tady zase naděláte. Borec tam mrskne první obrázek co mu padne pod ruku a vy se hned tváříte jako by tam snad žádnej jinej dát nešel. V pohodě si dovedu představit dát na pozadí jemnou texturu o dvou odstínech a hotovo. A nebo to prostě nechat vypnutý či dát jednolité pozadí libovolné barvy. Mě se to líbí. Sice bych to asi sám nepoužil (nepoužívám to ani na Androidu kde to myslím na dlaždice nastavit můžu), ale je fajn mít možnost. Navíc jak někteří psali že si někdo nastaví šílenost a bude to nepřehledný… Nebude to tak náhodou jeho problém? když si tam někdo hodí pozadí se všema postavama ze Simpsnů je to čistě jeho problém. Nevím proč se do toho montujete vy. Vy si nastavte co chcete ;-)

  • Jde i o to, že WP má jistá omezení právě kvůli blbuvzdornosti. Třeba proto je jen 20 motivů. Aby si někdo nenastavil bílé pozadí, bílé popředí a pak nenadával, jak je WP naprd, že na něm není nic vidět… Teď se to přesně otočí. Od velmi omezeného stylu iOS k „mohu všechno“ na Androidu.

   Mám strach, že podobné kroky jsou unáhlené, nepromyšlené a WP to poškodí. Rád se ale budu mýlit.

  • Kazeasch (neregistrovaný)

   Nemyslím že by možnost nastavení pozadí směřovala k možnosti „můžu všechno“

  • Stanley (neregistrovaný)

   Z těch všech změn v 8.1 je jedna věc jasná: MS konečně pochopil, že má-li uspět, nemůže jít cestou Jobse, ale musí dát lidem, co chtějí.

 18. Komu se co líbí,to si nastaví,a ostatním do toho nic není.Je to věc vkusu každého uživatele.Já si to vyzkouším a když se mi to nebude líbit,tak to vypnu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).