Domů » Bleskovky » Video s údajnou podobou levného iPhone je ve skutečnosti reklamou na povedený čínský telefon

Video s údajnou podobou levného iPhone je ve skutečnosti reklamou na povedený čínský telefon

V uplynulých hodinách se na internetu hojně spekulovalo o videu, na kterém má být údajně zachycena levná varianta iPhonu. Video působí důvěryhodným dojmem, nicméně se domníváme, že se jedná o podvrh a klip má sloužit pouze k propagaci telefonu čínského výrobce Techdy. Model s ozačením Basic Bear má být věrnou kopií dosud nepředstaveného levného iPhone, avšak v jeho útrobách narazíme na systém Android 4.2.1 „Jelly Bean“.

Po hardwarové stránce se jedná o slušně vybavené zařízení se čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 600 (1,7 GHz), čtyřpalcovým IPS displejem s rozlišením 640 x 1136 px, 2 GB operační paměti RAM a 16GB interní pamětí. Pro focení je připraven 8Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou, na přední straně pak nechybí 2Mpx kamerka pro videohovory.

 

Akumulátor má kapacitu 2300 mAh a díky podpoře standardu Qi jej můžete dobíjet i s kompatibilní bezdrátovou nabíječkou. Nemyslíme si tedy, že takto bude vypadat levná varianta jablečného telefonu, ale přesto se výrobci Techdy povedlo vytvořit zajímavý model, který navíc bude lákat na nízkou cenu 199 USD, první kusy budou expedovány 31. července. Kromě bílé verze budou k dispozici i další čtyři barevné varianty.

  

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

19 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  Že by ty plastové kryty „iPhonu“ byl jen virální reklama ne nějaký nekvalitní plasťák. Něco jako YouPhone, tripleSIM , utraHD looser edition ?

  Upřímně 199USD bez CLA + DPH a jen s 16GB interní paměti bez slotu na paměťovou kartu je nic moc. Třeba proti Sony.

  • jj 16 BG bez slotu je v dnešní době opravdu fail

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Nejen to chybí tam informace o grafickém chipu , ve spec. je jen CPU a 8MPix kamera může být drobný podvod. Često totž mají HW upscaling. Snímací chip nemá 8MPix a dopočítává to.

  • Máte pravdu, 16GB za 18 tisíc je opravdu ultra fail: [odkaz]

  • no vytiahnuť cenu v najdrahšom obchode???

  • Ok, tak vezmeme jiný: [odkaz]

   To je o téměř 1000 Kč levnější! To už je zadarmo!

  • mceza: Tak pro přesnost, OFICIÁLNÍ cena na Apple.cz, kde je dostupný i pro České uživatele je 16627,-, snad se už v tom nebudeš ztrácet. A Samsung Galaxy S4 16GB je za 16990,-, tedy to jde očividně ještě dráže.

  • To je možné, já jen reagoval na to, že někdo píše, že telefon za 250 USD s 16 GB bez SD karty je fail.

   Jak vidíš, tak za ty prachy je na tom stále líp jak iPhone.

   A pokud mě paměť neklame, tak S4 má slot na karty, takže v tomto srovnání není na místě.

  • Ano, má slot na kartu. Není na místě vzhledem k navýšení ceny S4 slotem na kartu? No dobře, dá se to tak pojmout.

   Pokud je ale téma, na kolik si který výrobce cení danou kapacitu (250USD za 16 GB zde), tak rekordmanem je Samsung, přesto je podobnými jako ty neustále předhazován iPhone…

  • Jenže S4 je novinka a A5 už se chvíli prodává, takže …., ale srovnávejme HW a na ceny se vykašlete, stejně je to proti těm zmiňovaným cca 5000,- někde úplně jinde

 2. cechasso (neregistrovaný)

  Parametry jeho většího (4,7″) a výkonnějšího bratříčka za 249 dolarů ala HTC vypadají o poznání lépe. [odkaz]. Jen ta baterka nic nevydrží.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Takže ještě člověk přijde o telefon a dostane pokutu za dovoz padělku. Hmmm to se za 250$ vyplatí :-D

  • Jakou pokutu za dovoz padělku? To nechápu…

  • MARTIN P.: A jinak jsi zdravý?

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Já ano, jen ohledně levných čínských telefonů si tu spousta lidí představuje jak „Hurvínek válku.“

   Ty telefony cenou spadají do kategorie, která podléhá proclení a připočtení naší DPH. Ano někomu to projde, ale není to pravidlo. Žádné šaškárny typu označování zásilek jako dárek nebo použité nepomůže. Nic takového právní předpisy neznají.

   Ohledně padělků jako „falešné“ iPhony, iPady, Macbook Air a jiné věci které se tu objevili třeba i na Aukru. Bude s vámi zahájeno správní řízení, a pokud je vám prokázáno, že se jednalo o vědomí dovoz padělku. Tak a výsledkem bude i solidní pokuta. Pokud se Vám podaří prokázat, že jste byl tak hloupý a sám na to skočil. Bude zboží jen bez náhrady zabaveno a zlikvidováno.

   Ohledně toho co je padělek a ne rozhodnou celníci, obchodní inspekce. Oni stojí na straně výrobců\prodejců, kteří tu legálně podnikají né na vaší. To že například znak Nike je obráceně, nebo místo Adidas tam je jen Adida opravdu nestačí.

   Takhle lidí, kteří přišli o super tablet už bylo dost jen se tím nechlubí, na rozdíl od těch kteří „hrdinně vyhráli“ na celníky.

   …Kůpi pan, kfalitni, jako kutečny ajpad , na stánku ich ma etě dosť…

  • Já sem se s tím ještě nesetkal. Přes celnici vždy vše v pohodě, jen to někdy trochu trvalo.

  • Myslím, že pokud to není opravdu kopie i s nápisy, tak to celník neřeší, protože kdo dneska v té záplavě různých přístrojů je schopný poznat jestli se to něčemu podobá? Takže pokud na číňanovi není značkový nápis tak ……. to projde.

  • A že si to Číňani hlídají – viz populární značka NOKlA :D

  • Aha, v textboxu je jiný font, tak to není poznat, ale to „I“ není „I“, ale „L“ :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).