Domů » Bleskovky » Větší a výkonnější iMac s čipsetem M1X v přípravě. Dočkáme se letos?

Větší a výkonnější iMac s čipsetem M1X v přípravě. Dočkáme se letos?

Od představení čipsetu M1 se jej Apple postupně snaží nasadit do všech svých počítačů. S uvedením 24″ iMacu s čipsetem M1 vyvstala otázka, kdy se dočká nástupce také větší a výkonnější iMac. Prozatím je totiž portfolio kalifornského giganta rozděleno vedví, kdy na jedné straně stojí nové stroje s čipsety vlastní výroby a na té druhé stará garda s Intely.

imac 2021 clanek
Nástupce většího iMacu s Intelem se letos nedočkáme

Leaker Dylandkt na svém twitterovém účtu zveřejnil informaci, která se týká právě většího a výkonnějšího iMacu s čipsetem od Applu, který má nahradit dosluhující generace s Intelem. Podle Dylandkta se nových počítačů letos nedočkáme, neboť Apple údajně nechce vytvářet konkurenci pro vlastní produkty.

V příštím roce bychom se mohli dočkat nejen většího a výkonnějšího iMacu a snad i Macu Pro, ale také spekulovaného MacBooku Pro s čipsetem M1X, který by měl rovněž nahradit aktuálně používaný MacBook Pro s čipsetem od Intelu. Dylandkt je ve svých předpovědích poměrně přesný – v minulosti se trefil například s vydáním iPadu Pro s čipsetem M1, který předpověděl pět měsíců před oficiálním představením.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

 1. Tedy informační hodnota xkrát vymlácené slámy a nebude li pršet nezmoknem.

  … Mám nečekanou předpověď i iPhonu po modelu dvanáct je další v pořadí třináctý a dokonce po tom čtrnáctý….

  • Pořád lepší než informační hodnota tvého hloupého komentáře

  • Ani ne. Jeho prispevek je informace hodnotny stejne jako celej clanek.

   Apple jasne rekl, ze na svoje cipy prejdou komplet do dvou let – tzn nejpozdeji pristi rok teda logicky musi prijit i iMac Pro

   Informacni hodnota clanku je zhruba stejna, jako kdyby napsal, ze po tomhle prosinci prijde rok 2022

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).