Domů » Bleskovky » Nový MacBook Pro dostane procesor M1X a přijde o charakteristický prvek

Nový MacBook Pro dostane procesor M1X a přijde o charakteristický prvek

Nejen fanoušci značky Apple vyhlížejí letos nové modely MacBooků, konkrétně z řady Air a Pro. V případě Pro varianty se už delší dobu spekuluje, jaký procesor se bude nacházet pod kapotou. Aktuální verze disponuje velmi rychlým procesorem M1 z dílny Applu, tak by dávalo smysl, když by letošní model dostal lepší procesor než jeho předchůdce. Dle spekulací Bloombergu se toho skutečně dočkáme, nicméně ne tak, jak bychom čekali.

2021 MacBook Pro models

MacBook Pro 2021 má dostat vylepšený procesor M1X. Přítomnost M1X čipu by dle spekulací znamenala nejen vyšší výkon, ale také více kanálů pro Thunderbolt, více CPU a GPU jader, podporu vícero externích monitorů a vyšší odběr energie. Nástupce v podobě M2 procesoru se tedy pravděpodobně letos v MacBooku Pro nedočkáme.

MacBook Air 2020 13
Ikonický název modelu pod displejem pravděpodobně vidíme naposledy

Zatímco na výkonu MacBooku Pro 2021 se má přidávat, bude se údajně také ubírat. Zmizet má ikonické pojmenování modelu, které se u současných modelů nachází v rámečku hned pod displejem. Ačkoli pro někoho může být pojmenování modelu pod displejem statusovou záležitostí, pravdou zůstává, že design MacBooků je natolik rozpoznatelný, že slovní označení zůstává zbytečné.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

 1. „procesor M1X, který je v mnohých ohledech stejný jako aktuální M1 jen s tím rozdílem, že jedno z jader je přetaktováno na vyšší výkon.“

  a dále

  „Přítomnost M1X čipu by dle spekulací znamenala nejen vyšší výkon, ale také více kanálů pro Thunderbolt, více CPU a GPU jader“

  Četl to autor po sobě nebo jak těmto dvěma větám rozumět? Tak bude stejný jako M1 s přetaktováním jádra nebo dostane více CPU a GPU jader? Práce redaktora Chroboka je v poslední době čirá tragédie…

  • Také jsem z tohoto článku poněkud zmaten. Budu muset najít relevantní info na zahraničních webech v anglosaských jazycích.

  • Michael Chrobok

   Dobrý den, děkuji za upozornění, chybička se vloudila. Již opraveno.

 2. Scheid & Grabau

  Tak snad to zmizení nápisu znamená to, že budou užší rámečky a 14tka display.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).