Vertu údajně připravuje chytré telefony s Androidem (aktualizováno)

Výrobce luxusních a náležitě drahých telefonů, společnost Vertu, připravuje celou řadu smartphonů běžících na operačním systému Android. Tak to alespoň na svém Twitteru tvrdí ruský novinář s dobrými zdroji, Eldar Murtazin. Podle něj bude nejlevnější model stát zhruba 3 000 EUR. Firma chce prý také uvést na trh telefony navazující na odkaz slavné Nokie 8800.

 

Majoritní část britského výrobce Vertu nyní vlastní severoevropská investiční skupina EQT Partners, která ji koupila v říjnu 2012 právě od Nokie. Ta si v něm však nadále ponechává 10% podíl. Skupina EQT se již při koupi dala slyšet, že plánuje do Vertu výrazně investovat a znovu obnovit jeho mírně zašlou slávu. Podobný krok by tak byl logickým vyústěním jejich snažení.

Aktualizováno v 13:30

Na internet unikl údajný render chytrého telefonu Vertu Ti s Androidem 4.0 „Ice Cream Sandwich“, který by se měl do prodeje dostat v průběhu příštího měsíce. O hardwarových parametrech toho zatím příliš mnoho nevíme; telefon by měl pohánět jednojádrový procesor Qualcomm Snapdragon MSM8260A, displej nabídne pouze WVGA rozlišení (480 x 800 px) a o přísun energie se postará akumulátor s kapacitou  1250 mAh. A cena? Naprosto šílená – Vertu Ti by měl stát více než 3 000 EUR.

 

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku