Domů » Bleskovky » Vertu údajně připravuje chytré telefony s Androidem (aktualizováno)

Vertu údajně připravuje chytré telefony s Androidem (aktualizováno)

Výrobce luxusních a náležitě drahých telefonů, společnost Vertu, připravuje celou řadu smartphonů běžících na operačním systému Android. Tak to alespoň na svém Twitteru tvrdí ruský novinář s dobrými zdroji, Eldar Murtazin. Podle něj bude nejlevnější model stát zhruba 3 000 EUR. Firma chce prý také uvést na trh telefony navazující na odkaz slavné Nokie 8800.

 

Majoritní část britského výrobce Vertu nyní vlastní severoevropská investiční skupina EQT Partners, která ji koupila v říjnu 2012 právě od Nokie. Ta si v něm však nadále ponechává 10% podíl. Skupina EQT se již při koupi dala slyšet, že plánuje do Vertu výrazně investovat a znovu obnovit jeho mírně zašlou slávu. Podobný krok by tak byl logickým vyústěním jejich snažení.

Aktualizováno v 13:30

Na internet unikl údajný render chytrého telefonu Vertu Ti s Androidem 4.0 „Ice Cream Sandwich“, který by se měl do prodeje dostat v průběhu příštího měsíce. O hardwarových parametrech toho zatím příliš mnoho nevíme; telefon by měl pohánět jednojádrový procesor Qualcomm Snapdragon MSM8260A, displej nabídne pouze WVGA rozlišení (480 x 800 px) a o přísun energie se postará akumulátor s kapacitou  1250 mAh. A cena? Naprosto šílená – Vertu Ti by měl stát více než 3 000 EUR.

 

Miroslav Havlíček

12 komentářů

 1. Pochopitelny krok. S Anssi Vanjokim ve vedeni maji rozum a nejsou svazovani nevyhodnymi smlouvami jako Nokia.

  • To ano ale nas beznych uzivatelu se to stejne netyka (bezny uzivatel asi tezko utrati 3000 ecek za telefon) :(

 2. w8 (neregistrovaný)

  koniec luxusu

  už to bude len dalšia plečka z androprdom

  • ha (neregistrovaný)

   a co jiného by tam mělo být?místo nejpopulárnějšího OS? snad né WP?

  • Nevim proc, ale ona hodne casto predstava luxusu u techniky je ve stylu „je to osazeno diamanty, ale nic to neumi“ :D Vertu vlastne byly vzdycky takove 3310ky jen s barevnym displejem a zjevne to hodne lidem vyhovovalo ;-) Ted ty jejich telefony zacnou neco umet a zacnou vypadat i prostredim jak z 21. stoleti, coz mnoha lidem nemusi „chutnat“ :D

  • Sonny McLaren

   HA: Samozřejmě, že WP by byl pro Vertu mnohem vhodnější…spolehlivý a stabilní systém, který nějak vypadá. Nedovedu si představit Android na Vertu, to i ten Symbian byl mnohem lepší. Jednojádro s Androidem za 3000Eur :D

  • Bohužel si myslím, že by to u WP vázlo na integraci služeb Vertu, protože nějaká big integrace a úprava prostředí u WP není možná, u Androidu ano, ale na úkor bezpečnosti.

 3. Vertu a Android nějak nejde k sobě.

 4. Mno, Android neAndroid, ale mně zatím design všech Vertu telefonů připomíná spíš hračku pro děti nebo laciný tuning. Nemám nic proti luxusnímu zboží pro několik vyvolených, ale to, že je někdo bohatý přece ještě aumaticky neznamená, že je slepý :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).