Domů » Bleskovky » Vertu Ti: Průměrný Android za nadprůměrných 190 000 Kč

Vertu Ti: Průměrný Android za nadprůměrných 190 000 Kč

Vertu, výrobce luxusních telefonů pro bohaté, který se nedávno oddělil od mateřské Nokie, má na svědomí spousty zařízení vyrobených z hodnotných materiálů a sázejících na mnohdy až kýčovitý vzhled. Cenovky přístrojů poté slabším povahám mohou způsobit závratě a není divu – nové Vertu Ti, které má na palubě operační systém Android, přijde potenciálního majitele na 10 000 USD, tedy v přepočtu téměř 190 000 Kč. A co dostanete za cenu, která je ekvivalentní levným automobilům? Inu, cílovou skupinu bude v první řadě nejspíše zajímat hlavně vzhled a použité materiály. Britský výrobce vždy vsázel na poměrně specifický design, který beze sporu navodí luxusní dojem, ačkoliv ne každému nutně musí sednout.

Největším lákadlem u tohoto modelu budou bezesporu použité materiály. Tělo přístroje je vyrobeno z titanu a ochranné sklíčko displeje ze safírového skla, které zaručuje výrazně větší pevnost, než sklíčka používaná na standardních zařízeních. Každý telefon je navíc ručně montován v Anglii a na zadním krytu se nachází podpis řemeslníka, který má montáž vašeho kusu na svědomí. Na rozdíl od ceny, výbava tohoto smartphonu rozhodně nadprůměrná není. Srdcem zařízení se stal blíže nespecifikovaný dvoujádrový procesor na frekvenci 1,7 GHz (pravděpodobně Qualcomm Snapdragon S4 Pro – MSM8960T). Pobřeží ze své luxusní jachty majitelé zachytí 8Mpx fotoaparátem na zadní straně a snímání videa je umožněno v rozlišení až 1920 x 1080 px.

Displej s úhlopříčkou 3,7 palce nabídne rozlišení WVGA (800 x 480 px), při volbě operačního systému padl výběr na Android 4.0 „Ice Cream Sandwich“. Dostatek místa pro data je zaručen díky 64 GB integrované paměti, podprůměrná je naopak kapacita baterie, jež činí pouhých 1250 mAh. Pomocí služby „Vertu Concierge“ navíc můžete zavolat asistentovi v samotné firmě, který vám kupříkladu zarezervuje pokoj v hotelu, místo v luxusní restauraci či pomůže s orientací ve městě, kde se právě nacházíte. Suma sumárum se tedy jedná o lehce nadprůměrně vybavený smartphone s Androidem, jehož cena 190 000 Kč je sotva ospravedlnitelná i přes vysoce kvalitní použité materiály či ruční montáž přímo v Anglii.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

8 komentářů

 1. Milý Ježíšku…

  • S4crifice (neregistrovaný)

   … Vezmi mě do doby před třemi lety, kdy smartphony měly tyto parametry, přece víš, že retro dneska letí .. :)

   Jo a .. .připrav si peněženky, retro něco stojí ;)

  • S4crifice: Jo přej peněženku, než bych tu částku vymlátil z bankomatů (myšleno bez násilí pomocí karty) přes ty limity výběru na den/jednorázově/dostupné hotovosti stroje…:-)

  • S4crifice (neregistrovaný)

   No, u chytrých bank jdou ty limity změnit z minuty na minutu ;)

  • Pokud se to netýká i zůstatku na účtu, tak mi to bohužel nepomůže, ale dobré vědět:-)

 2. Myslel jsem, že účelem telefonů Vertu není poskytnout exkluzivní materiály, ale zejména ty exkluzivní materiály dát na odiv světu.

  Když si budu chtít koupit extrémně drahý telefon, která má průměrnou výbavu, budu požadovat, aby všichni, co mne uvidí, viděli, že mám stroj posázenej diamanty a podobné blbiny. Titanové tělo a safírové sklo je sice fajn, ale nekřičí do světa „nevím co s prachama“.

  No uvidíme, ani tenhle model Vertu neplánuju kupovat. A ani to není kvůli Androidu :D :D :D

  • Tak ten předražený telefon je jen polovina Vertu (těžko obhajitelná sama o sobě), druhou polovinu pak tvoří „osobní“ asistent na telefonu (dle bonity zákazníka, resp. poplatku více či méně osobní), který pomáhá s kde čím. Na tohle článek tak nějak zapomněl.

 3. Takovej hnus bych se styděl vytáhnout v hospodě na stůl. Zlatá 3310 :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).