Sledujte nás na YouTube

Vertu Signature Touch: Partnerství s Bentley přineslo první ovoce

Výrobce luxusních telefonů Vertu představil první telefon, který vzešel z partnerství s automobilkou Bentley. Stejně jako Bentley nevyrábí automobily, které lze pořídit za cenu nižší než 170 000 USD (cca 3 680 000 Kč), tak Vertu nevyrábí telefony s cenou pod 5 000 USD (108 000 Kč bez DPH). Ze spojenectví vznikl telefon Vertu Signature Touch s koženou bradou, na níž je vyobrazeno logo britské automobilky, kožená je i podstatná část zad telefonu.

  

Telefon má 4,7palcový Full HD displej, který je chráněn safírovým sklem. O výkon se stará Qualcomm Snapdragon 801 s taktem 2,3 GHz pro každé ze čtyř jader, velikost operační paměti výrobce neuvedl. Za to známe velikost vnitřní paměti, která je slušných 64 GB, zřejmě se však jedná o nerozšiřitelné maximum. Hlavní fotoaparát nabídne rozlišení 13 Mpx, čelní kamerka pro videohovory a pořizování selfies tvoří snímky v maximálním rozlišení 2,1 Mpx.

   

Telefon disponuje bezdrátovým nabíjením standardu QI a má nabídnout kvalitní zvukový výstup s certifikací Dolby Digital Plus. Bezdrátovou konektivitu zastupují Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0 a nechybí ani NFC čip a podpora sítí LTE. Baterie telefonu nabídne kapacitu 2 275 mAh, telefon běží na operačním systému Android 4.4 KitKat s množstvím exkluzivních aplikací od výrobce.

 

Za 10 000 USD (216 000 Kč bez DPH) se může jednat o elegantní doplněk k automobilu Bentley, dostupný má být již v tomto měsíci. Očekávat můžeme i další podobné modely, neboť partnerství Bentley a Vertu má trvat pět let.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. Johny (neregistrovaný)

    Tak teď doufejme, že vertu nezkrachuje výrobce safírových skel, protože by ho to určitě položilo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *