Domů » Bleskovky » Vertu Signature Touch: Partnerství s Bentley přineslo první ovoce

Vertu Signature Touch: Partnerství s Bentley přineslo první ovoce

Výrobce luxusních telefonů Vertu představil první telefon, který vzešel z partnerství s automobilkou Bentley. Stejně jako Bentley nevyrábí automobily, které lze pořídit za cenu nižší než 170 000 USD (cca 3 680 000 Kč), tak Vertu nevyrábí telefony s cenou pod 5 000 USD (108 000 Kč bez DPH). Ze spojenectví vznikl telefon Vertu Signature Touch s koženou bradou, na níž je vyobrazeno logo britské automobilky, kožená je i podstatná část zad telefonu.

  

Telefon má 4,7palcový Full HD displej, který je chráněn safírovým sklem. O výkon se stará Qualcomm Snapdragon 801 s taktem 2,3 GHz pro každé ze čtyř jader, velikost operační paměti výrobce neuvedl. Za to známe velikost vnitřní paměti, která je slušných 64 GB, zřejmě se však jedná o nerozšiřitelné maximum. Hlavní fotoaparát nabídne rozlišení 13 Mpx, čelní kamerka pro videohovory a pořizování selfies tvoří snímky v maximálním rozlišení 2,1 Mpx.

   

Telefon disponuje bezdrátovým nabíjením standardu QI a má nabídnout kvalitní zvukový výstup s certifikací Dolby Digital Plus. Bezdrátovou konektivitu zastupují Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0 a nechybí ani NFC čip a podpora sítí LTE. Baterie telefonu nabídne kapacitu 2 275 mAh, telefon běží na operačním systému Android 4.4 KitKat s množstvím exkluzivních aplikací od výrobce.

 

Za 10 000 USD (216 000 Kč bez DPH) se může jednat o elegantní doplněk k automobilu Bentley, dostupný má být již v tomto měsíci. Očekávat můžeme i další podobné modely, neboť partnerství Bentley a Vertu má trvat pět let.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Johny (neregistrovaný)

    Tak teď doufejme, že vertu nezkrachuje výrobce safírových skel, protože by ho to určitě položilo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).