Venkovní kamera Netatmo přidává podporu pro HomeKit Secure Video

Netatmo Smart Outdoor Camera with Siren 01

Francouzská společnost Netatmo (nedávno koupená firmou Legrand), se zaměřuje na prémiové produkty pro chytrou domácnost – od osobní meteorologické stanice přes termostatické hlavice až po chytré kamery. Právě posledního jmenovaného se týká tato zpráva, konkrétně chytré venkovní kamery Netatmo (se sirénou i bez), kterou jsme rovněž recenzovali.

Inteligentní venkovní kamery Netatmo nově podporují HomeKit Secure Video. Uživatelé si budou moci zobrazit videa na své kameře v aplikaci HomeKit a bezpečně je uchovávat ve službě iCloud. Tato bezplatná aktualizace softwaru, která je dostupná od února 2020, bude během následujících dní zpřístupněna i všem venkovním kamerám.

Netatmo Smart Outdoor Camera with Siren 21
Venkovní kamera Netatmo

Venkovní kamery Netatmo okamžitě upozorní uživatele na vloupání do domácnosti. Dokáží rozlišit osobu, zvíře, automobil i neškodný pohyb a v případě, že zachytí podezřelou aktivitu, okamžitě na ni uživatele upozorní. „Chtěli jsme zákazníkům nabídnout i jiné možnosti a současně zachovat ochranu jejich údajů, proto jsme se rozhodli integrovat podporu zabezpečeného videa Apple HomeKit. Díky tomu mohou uživatelé Netatmo ve službě iCloud bezpečně uchovávat záznamy aktivit zachycené chytrou venkovní kamerou,“ uvedl Fred Porter, zakladatel společnosti Netatmo.

Netatmo Smart Outdoor Camera with Siren 09
Venkovní kamera Netatmo

Uživatelé Applu si nyní mohou v aplikaci Apple Home, na zařízení iPhone, iPad či iMac zobrazovat bezprostředně zaznamenaná videa, stejně jako i 10 dní staré záznamy. Videa jsou bezpečně uložena ve službě iCloud, kde je mohou zobrazovat pouze uživatelé. S rozšířením o HomeKit Secure Video přicházejí i nové funkce chytré venkovní kamery. Uživatelé mohou vytvářet automatizované úkony; například pokud kamera zaznamená osobu, okamžitě se rozsvítí venkovní osvětlení.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku