Domů » Bleskovky » Velká změna: Hugo Barra opouští Google a přechází do Xiaomi

Velká změna: Hugo Barra opouští Google a přechází do Xiaomi

Hugo Barra je člověk, kterého znáte z konferencí Googlu, kde světu představil obě generace tabletu Nexus 7 a Google Play Edition Samsungu Galaxy S4. Ve středu oznámil na svém Google+ profilu, že opouští Google, kde pracoval na pozici Vice President of Android Product Management, a přechází do čínské společnosti Xiaomi.

Co za společnost je Xiaomi? Někdy se jim říká „Apple z Číny“, ale CEO (Lin Bin, který také dříve pracoval v Googlu) se proti tomu v nedávném rozhovoru pro agenturu Reuters ohradil. Xiaomi přirovnal spíše k Amazonu, jelikož se snaží prodávat hardware za nejnižší možnou cenu a doufají, že zisky přijdou z online služeb.

 

Hugo Barra důvod odchodu popsal takto: „Chci pomoci Xiaomi expandovat jejich neuvěřitelné produktové portfolio na globální byznys.“ Xiaomi je známé svým způsobem prodeje, kdy nedodává telefony do obchodí sítě jako Apple nebo Samsung, ale oznámí, že má určité množství na prodej a pak je dokáže prodat i za pouhých 90 vteřin. Společnost zároveň plánuje tiskovou konferenci na páté září, kdy by mělo dojít k představení nového vlajkového modelu, levného tabletu a možná i chytré televize.

David Podzimek

4 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  Uvidíme co z toho vzejde . Ono než informace o přestupu Hugo Barry, je zajímavější informace o možné expanzi firmy Xiaomi do evropy.

  Uvidíme jak to dopadne a jestli lidem kteří nadšeně objednávají telefony v Číně , tohle téma krapet nezhořkne. Protože nekteré části komunity okolo smartphonů na platformě android trohu z levných smartphou z číny dělají „svatý grál“ a je možné, kdyby tu bylo Oppo , Xiaomi a jiné oficiálně. Tak by se ukázalo, že se jedná jen o nafouknutou bublinu.

  • Ale Oppo sa normalne v EU predaval priamo cestou za 399 euro

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Normálně? Ty stránky Oppo na kterých se to prodával Find 5, byly registrované co já vím v Kandě. Tedy byla „šedota“ jako jiné zprostředkované prodeje z Číny. Neměljste záruční podmínky dle pravidel EU. Dokonce i nabíječku pro EU jste musel přiobjednat atd….

  • No pravda, ale stále to bolo aspoň niečo oproti Xiaomi a telefón neztal 2x tolko ako u priekupnikov Xiaomi produktov

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).